Mobil

Dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu işte böyle çalışıyor!

ZTE tarafından tasarlanan dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu Axon 20 5G işte böyle çalışıyor.

Dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonu işte böyle çalışıyor!

ZTE tarafından tasarlanan dünyanın ekran altı kameraya sahip ilk telefonu yakında taraflardaki yerini alacak. Peki telefonun ön yüzüne yerleştirilen kamera kullanım esnasında rahatsızlık verecek mi?

Aslında kullanıcıların kafasını en çok meşgul eden sorunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ekranın altına yerleştirilen kamera özellikle ekran geçişlerinde renk dengesini bozabiliyor. En azından Xiaomi’nin bu teknolojiyle ilgili en çok dert yandığı konu buydu. Lakin ZTE tarafından tasarlanan Axon 20 5G modelinde böyle bir durumun olmadığını söyleyebiliriz.

Keza telefon için yayınlanan videoda da bu durum net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Dilerseniz aşağıdan bahse konu videoya göz atabilirsiniz.

Videoda da net bir şekilde görüldüğü üzere ekran geçişleri sırasında ön kameranın yer aldığı üst panelde hiçbir dalgalanma ya da yırtılma olmuyor. Yani ekran bütünlüğü bir şekilde sağlanmış durumda. Görünen o ki ZTE sonunda ekran altı kamera teknolojisini ciddi anlamda verimli bir şekilde kullanmanın yolunu bulmuş.

Muhtemelen önümüzdeki günlerde ekran altı kameraya sahip telefon sayısı daha da artacaktır. Zira mevcut şartlarda ekran altı kameraya sahip telefon sayısında önemli artışlar yaşanacağını biliyoruz. Çünkü bu konuda ciddi çalışmalar yürüten üreticiler mevcut. Nitekim bu üreticiler arasında Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi isimler de yer alıyor.

2021’de pop-up kameralı tasarım çizgisi yerini ekran altı kameralı tasarım çizgisine bırakırsa bizler için çok da şaşırtıcı olmayacaktır.

Yorumlar
zte
zte türkiyede genelde altyapı da çok faal ayrıca netaşında büyük bir kısmını aldı zaten şu an dünyada altyapı konusunda bir kaç firmadan biri ve bu yüzden huawei ile birlikte abd de ambargo yedi.
Cevapla
💠Gakk@💠
Zte sektör üreticilerin en büyüklerinden ama mobil pazarda ülkemizde başarı elde edemi halbukisi Zte axon çok şahaneydi zamanında
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.