Mobil

Düşük fiyatlı LG Velvet geliyor!

LG’nin kısa süre önce satışa sunduğu Velvet daha düşük fiyatlı bir modelle Avrupa’ya geliyor. İşte düşük fiyatlı LG Velvet özellikleri.


Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan LG kısa süre önce Velvet isimli yeni modelini Güney Kore’de satışa sunmuştu. LG Velvet 5G özellikli bir model olmasının yanı sıra ortalamanın üzerinde etiketiyle de dikkat çekiyordu.

Düşük fiyatlı LG Velvet geliyor!

Görünen o ki LG bu fiyat politikasıyla Avrupa ve Orta Doğu pazarında istediği başarıya ulaşamayacağını anladı. Bu bağlamda yeni pazarlar için daha düşük fiyatlı bir Velvet modelinin satışa sunulmasına karar verildi.

5G destekli Velvet modeline göre yüzde 20 oranında daha ucuz olan varyasyonda bazı teknik özellikler kısılmış olacak.

Bilindiği üzere 5G destekli Velvet modelinde LG, Snapdragon 765 yonga setini tercihlemişti. Ucuz olan modelde ise Snapdragon 845 yonga seti yer alacak. Doğal olarak telefonda 5G desteği de bulunmayacak. RAM, dahili depolama ve kamera tarafında ise bir değişikliğe gidilmeyecek. Yani yalnızca telefondaki yonga setinin değişeceğini söyleyebiliriz.

Genel olarak bakıldığında Snapdragon 845 2 yıl önce çıkan amiral gemisi modellerinde kullanılıyordu. Yani Velvet’in kabaca Galaxy S8 ile aynı güce sahip olacağını söyleyebiliriz.

LG’nin bu hamlesinin Avrupa ve Orta Doğu pazarında nasıl karşılık bulacağı merak konusu. Bu arada LG Velvet modelinin ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı da hala netlik kazanmış değil. Muhtemelen LG Velvet’i Türkiye’de satışa sunarsa tercihi LTE destekli normale göre yüzde 20 daha ucuz olan model olacaktır.

LG 5G
Yorumlar
Yakup
Lg velvet için yarışma varmış bu olay sahtemi yani dolandırıcıkmı yoksa gercekmi
Cevapla
Timothy
Oldukça şık duruyor, Lumia esintileri var biraz. Piyasa iPhone X tasarım çakmalarından geçilmezken bu biraz daha özgün olmuş bari.
Cevapla
yakup
telefonu dış görünümü biraz daha kibar olabilirmiş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.