Mobil

DxOMark'ın en iyisi: Huawei P30 Pro

Yeni amiral gemisi Huawei P30 Pro, sektörün önemli platformlarından DxOMark tarafından en iyisi seçildi.

En iyi kameralı telefon ünvanı artık Huawei P30 Pro'nun

Fotoğraf makinesi, objektif ve cep telefonu kameralarını test edip puan veren DxOMark platformu, Huawei P30 Pro'yu test etti. Sektörün önemli platformlarından biri olan DxOMark, telefona toplamda 112 puan verdi.

DxOMark'ın en iyisi: Huawei P30 Pro - Resim : 1

DxOMark'ın en iyisi: Huawei P30 Pro

Platformda bugüne kadar alınan en yüksek değer olan 112 puanı alan telefon, fotoğrafta 119, videoda ise 97 puan aldı. Bu puanda ana kamera listesinde birinci sıraya yerleşen telefonun en yakın rakibi 109 puanla Huawei Mate 20 Pro. Onu yine aynı puanla Huwaei P20 Pro ve Samsung Galaxy S10 Plus takip ediyor.

Huawei P30 Pro ön kamerası da teste girdi

Öte yandan platform birkaç önce başladığı ön kamera puanlandırmasına Huawei P30 Pro'yu da kattı. Telefonun ön kamera puanı ise 89 oldu. Ön kamera sıralamasında ise Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 Plus, Google Pixel 3 ve Samsung Galaxy Note 9'dan sonra dördüncü sırada yer aldı.


4 kameralı canavar: Huawei P30 Pro

Ailenin önceki modeli olan Huwaei P20 Pro'da olduğu gibi çok iyi bir kamerası bulunan telefon artık üç yerine dört kamera ile geliyor. 20 + 40 + 8 ve ToF kamerasından oluşan bu dörtlü kamera, 5X optik zoom, 10X hibrit zoom ve 50X dijital zoom imkanı sunuyor.

Yorumlar
Sezsi
Sayın Teknoloji oku yöneticisi. Huawei için de birtane Sayfa ayırsanız.Samsung ixami LG hepsi var Huawei için yok her sayfada Huawei karşımıza çıkıyor.yanlış anlamayın Lütten Huawei düşmanı falan değilim.
Cevapla
Tamer
Çöp. Huawei’nin kendi ceosunun bile Iphone kullandığı ortaya çıktı. Kendi yaptığı yemeği yemeyen lokantadan yer misiniz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.