Mobil

DXOMARK'ta ses kalitesi testi dönemi başladı

Kamera ve objektiflerin testini yaparak onlara puan veren DXOMARK platformunda ses kalitesi değeri de testlere eklendi.

DXOMARK'ta ses kalitesi testi dönemi başladı

Cep telefonlarının kameralarını, fotoğraf makinelerini ve objektiflerini test eden bir platform olan DXOMARK, cep telefonu kamerası test prosedürlerine bir yenisini daha ekliyor: Ses kalitesi. İlk olarak cep telefonlarının ana kameralarını test eden platform, sonrasında bu testlere ön kameraları da dahil etmişti. Kısa süre önce kameraların gece ve geniş açı performanslarını da test prosedürlerine ekleyen DXOMARK platformu şimdi de cep telefonlarının ses kalitesini bu test etmeye başladı.

DXOMARK'ta ses kalitesi testi dönemi başladı

Cep telefonların hoparlör ses kalitesi, video kayıt ederken sundukları ses kalitesi ve müzik dinlerken sundukları kalite ve benzeri ses ile ilgili özelliklerini test eden platform bunlara da puan vermeye başladı. Tüm bu farklı ses çıkış ve girişlerini bilimsel olarak test etmeye başlayan DXOMARK, ilk puanlarını da verdi.

Platformun test ettiği ilk 7 telefonla ilgili yeni bir sıralama bile oluştu. Buna göre ilk beşte aşağıdaki telefonların yer aldığını belirtelim:

  • Huawei Mate 20 X
  • Apple iPhone XS Max
  • Apple iPhone 11 Pro Max
  • Samsung Galaxy Note 10 Plus
  • Samsung Galaxy S10 Plus

Platformun ses kalitesini test ettiği telefonların tam listesi ise aşağıda görülebilir:

DXOMARK'ta ses kalitesi testi dönemi başladı - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.