Mobil

Efsane yılan oyunu Windows Phone'da

Nokia 5110'da oynadığımız klasik yılan oyunu Windows Phone'a geliyor.


Cep telefonlarıyla tanışmaya yeni yeni başladığımız 90'lı yıllarda herkesin beğeniyle oynadığı yılan oyununu bilmeyenimiz yoktur. Nokia marka cep telefonlarına özgü olan bu cep telefonu oyunu kısa süre içinde popülarite kazanmıştı.

1328130086_orta.jpg

Oyunun yön tuşlarıyla yön vermekten ibaret olduğu bu oyun yediden yetmişe herkes tarafından beğenildi. Windows Phone geliştiricisi yeni geliştirdiği emülatör sayesinde Windows Phone cihazının ekranına taşıyor alışıla gelmiş tek renkli yılan oyununu kullanıcılarıyla buluşturacak. Emülatör üzerinde çalışmalara devam ediliyor. Kullanıcılarıyla ne zaman bulaşacağı konusunda tam netlik kazanmadı.

Bu teknolojinin geliştirilmesi sayesinde Nokia Lumia 800 modelinin emülatör sayesinde üçüncü parti işletim sistemini de çalıştıra bilir öngörüsünde bulunmamıza olanak sağlaıyor.Bu durumda Lumia 800 model cep telefonlarında Android işletim sistemi çalıştırmaya olanak sağlıyacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.