Mobil

Ekim ayının en çok satan telefonları açıklandı!

Listede sürpriz isimler var.


Akıllı telefon platformunda Apple ve Samsung arasında yaşanan rekabet ekim ayında en çok satılan cihazlar listesine de yansımış durumda. Counterpoint Research ekim ayı içerisinde en çok satan telefonlar üzerine bir araştırma yaptı ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Alt bölümde yer alan listede görüldüğü üzere bir numarada iPhone 5S'i görüyoruz. Apple, 64-bit destekli işlemci, üst seviye grafik performansı ve parmak izi sensörüyle donattığı yeni nesil telefonu için gelen talebi karşılamak için geçtiğimiz günlerde tedarikçilere üretimi artırın talimatı vermişti. Listenin ikinci sırasında bu defa iPhone 5'i görüyoruz. iPhone 5S ve 5C modellerine rağmen telefonun popüleritesini kaybetmediğini görüyoruz.

Listenin 3 numarasında halihazırda 40 milyon satış rakamına ulaşmak üzere olan Galaxy S4'ü görüyoruz. iPhone 5C ise bu denli eleştirilmesine rağmen ekim ayının en çok satan 4. telefonu olmayı başardı. Samsung'un bir diğer dikkat çeken telefonu Galaxy Note 3 ise listeye beşinci sıradan girmeyi başardı. İlk 10'da Samsung ve Apple ürünlerinin yanında Nokia'nın bütçe dostu 105 ve Asha 501 modelleri listeye girmeyi başararak bir sürprize imza attı. 

1386916387_ekim.jpg

Yayımlanan raporda dikkat çeken bir diğer detay ise Apple'ın Çin pazarındaki pazar payını ne denli artırdığını ortaya koyuyor. 800 milyon abonesi bulunan Çin'in en büyük GSM operatörü China Mobile ile anlaşan Apple, dünyanın en büyük pazarında iPhone satışlarına başlamıştı. Şirket sadece bir aylık dilimde %3 olan pazar payını %12 seviyesine yükseltmeyi başardı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.