Mobil

En büyük ekranlı Apple iPhone 6 gecikebilir

Apple'ın 5.5 inç iPhone 6 modeli önümüzdeki yıla gecikebilir.

En büyük ekranlı Apple iPhone 6 gecikebilir

Bir süredir söylenti ve dedikoduları yapılan Apple’ın phablet akıllı telefonu modeli 5.5 inç ekranlı iPhone 6’nın bu yıl tanıtılacağı söyleniyordu. Yeni gelen bilgilere göre Apple’ın phablet modeli önümüzdeki yıla kalabilir. Nedeni ise şirketin bu model için pil tedarik sorunu olması.

Apple’ın phablet iPhone 6 modelinin gecikmesine neden olarak, gerekli özellikleri karşılayacak pil tedarikçilerinin yetersiz kalışı olduğu söylendi. Çünkü Apple iPhone 6’yı 6mm kalınlıkta yapacak ve bu kadar ince bir telefona pil tedarik etmek oldukça zor.

1401728780_iphone6fakelineuphero.jpg

Normal bir akıllı telefon bataryası 2.8mm ve 2.9mm kalınlığında oluyor ve Apple’ın istediği pil kalınlığı 2mm. İyi haber ise Apple’ın pil tedarikçisini bulmuş olmasıdır. Ancak bu tedarikçi şirketin daha önce iPhone pilleri için sürekli çalıştığı Dynapack Uluslararası Technology Corporation değil. Apple bunun yerine, her bir pil için 40 Yuan yani 6,40 $ USD ödeyerek Sunwoda firmasından 20 milyon pil satın almayı planlıyor.

Önceki söylentilere göre Apple, 2014 yılında 80 milyon iPhone modeli üretecek ve bunun yüzde 25’i 5.5 inç iPhone 6’dan oluşacak. Bu hesaba göre Apple’ın 20 milyon iPhone 6 üretme gibi planları bulunuyor. Phablet model muhtemelen daha yüksek bir fiyata satışa sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.