Mobil

En çok Android'li telefon satan firma!

Google'ın Android işletim sistemini önde götüren firma kim?


Android, bu dönemde mobil dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemi konumunda bulunuyor. Android'in pazar payı her geçen gün olağanüstü bir hızla artıyor. Türkiye'de şimdilik Symbian'ın üstünlüğü devam ediyor ama eminiz ki çok kısa bir süre sonra Android, Türkiye'de de liderliği eline geçirecektir.

1337536664_samsung-android.png

Google'ın Android işletim sistemini önde götüren firma ise Samsung.  Şu sıralarda, Galaxy S3 ile bir hayli meşgul olan Samsung, bu liderliği kimseye kaptıracak gibide görünmüyor. Android'in dünya çapında %56'lık bir pazar payı bulunuyor. Bu pay içerisinde Android'li akıllı telefonların %40'lık kısmını ise tek başına Samsung firması üretiyor.

Samsung Android ile akıllı telefon pazarında lider olsa da tablet konusunda aynı başarıyı gösteremedi. Çünkü tablet bilgisayar söz konusu olduğunda iPad'in eline kimse su dökemiyor. Bu denli çekişmeli bir pazarda hem Samsung hem de Google cephesinden tablet bilgisayar pazarına yönelik ciddi atılımlar olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.