Mobil

En çok satan Android'li akıllı saat Moto 360 oldu

Android Wear platformu tarafından desteklenen akıllı saatlerin satış bilgisi açıklandı. Moto 360 beklendiği gibi en çok satan çözüm oldu.

En çok satan Android'li akıllı saat Moto 360 oldu

Google'ın giyilebilir cihazlar için tasarladığı Android Wear işletim sistemini duyurmasının ardından birçok üretici ilk akıllı saat çözümlerini kullanıcılarla buluşturdu. İlk etapta Samsung, LG ve Motorola Android Wear ile çalışan akıllı saatlerini piyasaya sundu. Akabinde Asus ve Sony cephesinden de yeni akıllı saat duyuruları geldi.

Android Wear kuşkusuz giyilebilir cihaz piyasasına bir hareketlilik getirdi. Fakat açıklanan satış rakamlarının beklentilerin altında kaldığını söyleyebiliriz. Analiz firması Canalys'in yayınladığı rapora göre 2014'te 720.000 Android Wear akıllı saat satışı gerçekleşti. 4.6 milyon akıllı saatin satıldığı 2014'te Android Wear tabanlı saatlerin elde ettiği satışların düşük kaldığını görüyoruz.  Androdi Wear tabanlı akıllı saatler arasında kullanıcılar en fazla yuvarlak tasarımlı Moto 360'a ilgi gösterdi.

Samsung Tizen işletim sistemli akıllı saatlerle sektörde lider üretici konumunda. Samsung'un ardından Pebble da ciddi bir satış başarısı gösterdi. Şirket son olarak 31 Aralık tarihi itibariyle 1 milyon satış elde ettiğini duyurmuştu. Giyilebilir cihazlar kategorisinde 1 milyon satış barajını aşan bir diğer ürün Xiaomi'nin uygun fiyatlı Mi Band'ı oldu. Yayınlanan rapora göre ayrıca Fitbit hala giyilebilir bant pazarının lider firması olmayı sürdürüyor. 

Apple henüz Apple Watch ile sektöre giriş yapmadı. Nisan ayında satışa çıkacak Apple Watch'ın akıllı saat piyasasında yapacağı etki şimdiden merak uyandırıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.