Mobil

En çok Selfie hangi şehirde çekildi?

Son dönemde bir akıma dönüşen Selfie çılgınlığı gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.


Oscar Ödül Töreni'nde Ellen DeGeneres tarafından çekilen ve Twitter'in en çok retweet edilen “selfie” fotoğrafını bilmeyen kalmadı sanırım. 3,4 milyon kişi tarafından retweet edilen selfie fotoğraf tarihe geçmiş ve büyük haber siteleri bu gelişmeyi son dakika olarak vermişti. Dünya genelinde bir hayli popüler olan selfie akımına siyasetten tutun da sanat, spor, medya ve diğer birçok alanda ünlü isim katıldı. Sosyal medyada ise tam bir selfie çılgınlığı yaşandı.

Peki en çok selfi fotoğrafın hangi şehirde çekildiğini merak ettiniz mi? İngiliz Mirror gazetesinde yer alan bir haberde Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden 6.3 milyon iletiyi inceleyen bir sosyal medya şirketi, incelediği fotoğrafların %14'nün Londra'da çekildiğini belirledi. Bu oranla Londra selfie çılgınlığında ipi en önde göğüslerken, ikinci sırada ise New York yer aldı. İlk 10 arasına Türkiye'den İstanbul girmeyi başardı. Londra ve New York'un ardından sılama şu şekilde ; Amsterdam, Barselona, Paris, Berlin, Roma, Sidney, İstanbul ve Atina. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.