Tabii ki listemizin başında satış rakamlarıyla sürekli gündeme gelen yeni iPhone modelleri var. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, 2015 yılının en popüler akıllı telefonu olmayı başardı. Özellikle “chipgate” skandalıyla da bu durum pekişti. Apple, 3D Touch teknolojisiyle yıla damgasını vurdu.

Apple’ın daimi rakibi Samsung’un amiral gemisi Galaxy S6 listemizin ikinci sırasında. Telefon micro SD hafıza kartı yuvasına sahip olmamasıyla gündeme gelmişti. Satış rakamları firmayı pek tatmin etmese de firmanın yeni tasarım anlayışını yansıtması ve beraberinde gelen modeller ile Galaxy S6 bu listedeki yerini hak ediyor.

Bu cihazlar henüz ülkemizde satışa çıkmadı. Ancak gelmelerine kesin gözüyle bakıyoruz. Bu sebeple listemize dahil ettik. Google’ın en güncel Nexus modelleri Nexus 5X ve Nexus 6P sizlerle. Google tarihinde ilk kez bir yıl içerisinde birden fazla Nexus cihazı duyurarak dikkatimizi çekti. Bu telefonlar aynı zamanda parmak izi okuyucusuna sahip ilk Nexus telefonlar.

Bugünlerde güncelliği yitirmiş, yerini LG V10’a bırakmış olsa da LG G4, deri arka kapağı ile ülkemizde büyük ses getirdi. Telefon, firmanın LG G2’den gelen mirasını devam ettirmeyi denedi ancak satış rakamları LG G2 ve LG G3’ü yakalayamadı. 2015 yılı içerisinde dikkat çeken modellerden biri oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.