Mobil

En düşük SAR değerine sahip telefon belli oldu!

SAR değeri en düşük telefon bugün açıklandı. Tepe modeller olan iPhone 7, iPhone 7 Plus, Huawei P9 ve Galaxy S7 edge'in arasında bakalım en düşük SAR değeri kimde?

En düşük SAR değerine sahip telefon belli oldu!

Özgül Soğurma Oranı olarak çevrilen SAR, mevcut ortamda bulunan elektromanyetik ışınların insan vücudu tarafından emilmesi olarak ifade edilebilir. Vücut tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşen elektromanyetik dalgalar, kısa ve uzun vadede insan vücuduna ciddi zararlar veriyor. Bu yüzden SAR değeri düşük telefonları tercih etmenin, sağlık açısından daha iyi olduğu söylenir.

Yanımızdan gün boyu ayırmadığımız cep telefonlarının SAR değerleri hepsinin olmasa da birçoğunun biliniyordu. Bugün ise Fransız teknoloji sitesi, en çok satan akıllı telefonların SAR değerlerinin raporunu yayınladı.

Raporuna göre; Galaxy S7 edge'in SAR değeri sadece 0.264W/kg. Bu değer listedeki diğer cihazlardan daha düşük olması, Galaxy S7 edge'i en düşük SAR değerine sahip telefon yapıyor. Peki, listenin geri kalanında tablo nasıl şekilleniyor?

Asus ZenFone 3 0.278W/kg ile ikinci sırada, Galaxy A5 0.290W/kg ile üçüncü sırada, Moto Z ise 0.304W/kg ile dördüncü sırada yer alıyor. 

iPhone 7 1.24W/kg ile beşinci iPhone 7 Plus 1.38W/kg ile altıncı sırada yer alıyor. Huawei P9 1.43W/kg ile yedinci, Huawei Honor 8 1.5 W/kg ile sekizinci sırada yer alıyor.

1480074695_galaxy-s7-edge-still.jpg 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.