Mobil

En fazla depolama alanı sunan akıllı telefonlar! (İnfografik)

Which'in yaptığı araştırmanın sonuçları oldukça şaşırtıcı!

En fazla depolama alanı sunan akıllı telefonlar! (İnfografik)

Piyasada o kadar çok marka/model akıllı telefon varken, en iyisine nasıl karar verirsiniz? Kişisel zevkler ve tercihler bir yana, piyasadaki her üretici “en iyi” telefonu sattığı iddiasında. Peki bir telefonda bulunup, diğerinde olmayan onlarca özellik gerçekten harcanan paraya değiyor mu?

Yeni çıkan bir akıllı telefon alacaksınız ve özelliklerine baktığınızda örnek olarak,16 GB dahili depolama alanı olduğu yazıyor. Peki bu durum son kullanıcının eline ulaştığında gerçekten böyle mi?. Sorumuzun cevabına gelirsek aslında bu böyle değil. Neden mi?: Çünkü akıllı telefon üreticilerinin cihazın kullandığı işletim sisteminin üzerine gömülü gelen arayüz ve çeşitli uygulamalar yüzünden bu oran yarı yarıya kadar düşebiliyor. Yani açıkça doğruyu söylemek gerekirse, çoğu cihazın özelliklerinde yazan dahili depolama alanı sadece kağıt üzerinde geçerli olmuş oluyor.

 1390754691_img20140126163840.jpg

Bu konuda bir araştırma yapan "Which?" birkaç firmanın akıllı telefonları üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçlarını bir infografik halinde kullanıcıların bilgisine sundu. Dilerseniz infografik'teki sonuçlara bakıp görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.