Mobil

En güçlü telefon Motorola'dan gelecek!

Motorola, kenardan kenara ekrana sahip akıllı telefonun ile boy gösterecek.


Motorola, Amerika'nın en büyük operatörü Verizon Wireless ile birlikte 5 Eylül'de "günün en önemli etkinliği" olarak adlandırılan bir basın duyurusu gerçekleştirecek. Şirket tasarım hususunda önemli bir yeniliğe imza atacak gibi görünüyor. Kenardan kenara ekrana sahip Motorola akıllı telefonun bu etkinlikte boy göstereceği Bloomberg'in haberinde yer alıyor.

Motorola'nın Razr modeli geçen yıl sonbahar ayında dünyanın en ince akıllı telefonu ünvanını ele geçirmişti. RAZR modelini tanıtan Motorola, ön kısmı neredeyse tamamen ekranla doldurulmuş ilk cihazı tüketicilerin beğenisine sunabilir. Sızdırılan haberlere göre, yeni telefon 4G LTE iletişim teknolojisini destekleyecek, Android işletim sistemini taşıyacak ve Verizon ile birlikte piyasaya sürülecek.

1346503211_motorola-frameless.jpg

DROID M ve DROID RAZR HD gibi aygıtların da tanıtımının yapılacağı etkinlik  New York şehrinde düzenlenecek.. Motorola ayrıca Intel işbirliğiyle 18 Eylül'de de bazı yeni mobil cihazlarını da tanıtacak. Gönderilen basın açıklamasının davetiyesinde yer alan sloganda, kenar kelimesi kullanılmış. Bu telefonun Intel tarafından geliştirilen bir işlemciden gücünü alacağının ifadesi olabilir.

Motorola, Intel'in mobil pazardaki en büyük ortağı ve şimdiye kadar cihazlarında Atom serisi bir yongaya yer vermemişti. Tanıtılacak ilk telefonun üst düzey olarak yer alacağı düşünülüyor.

Eğer söylendiği gibi Motorola, en üst düzey modellere yönelerek tekrar yükselişe geçmeyi planlıyorsa, Atom Z2580'i kullanacaktır. Böylelikle piyasadaki en hızlı telefonu üretmiş olacak. Yeni akıllı telefon, Mayıs ayında Google tarafından 12.5 milyar dolara resmen satın alınan Motorola Mobility'nin alım tamamlandıktan sonra çıkardığı en güçlü ürün olacak.

Dört gün sonra yapılacak etkinlikte bütün bu soruların cevaplarını alacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.