Mobil

En güçlü ve en hızlı Galaxy Note 3 yakında geliyor!

Qualcomm Snapdragon 805'li Galaxy Note 3, demo olarak tanıtıldı.

En güçlü ve en hızlı Galaxy Note 3 yakında geliyor!

Samsung Mobil Dünya Kongresi'nde LTE Advanced Category 6’yı tanıtmak için Qualcomm ile işbirliği yaptı. Tanıtımda beşinci nesil Gobi 9 × 35 serisi LTE modem özelliklerini göstermek için Qualcomm Snapdragon 805 ile güçlendirilmiş bir Galaxy Note 3 kullanıldı.

Bu modem LTE Category 6 özelliğini kullanıyor ve çift band genişliğine sahip.Şu anda tanıtıan cihazlarda LTE Category 4 özelliği kullanılıyor. LTE Category 6 kullanan cihazlarda 300 Mbit / sn indirme yapma mümkün olacak. Qualcomm’un demo işlemcisi ile güçlendirilen Galaxy Note 3, bu hıza ulaşmayı başardı.

1393512630_img26902-640x639.jpg

LTE Category 6, taşıyıcı toplama adı verilen bir teknik kullanarak çalışır ve modem bant genişliğini iki kat miktarda sunmak için iki 20 MHz sinyallerini birleştirir.

Qualcomm yaptığı açıklamada, bu donanım özellikleriyle Galaxy Note 3’de dahil olmak üzere yeni cihazların bu yıl başlatılacağını söyledi. Samsung zaten tanıtımda Qualcomm ile ortak çalışarak Galaxy Note 3 için zemini hazırlamış oldu. Cihaz muhtemelen başlangıçta Güney Kore'nin SK Telecom operatörü aracılığıyla satışa sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.