Mobil

En güvenli mobil işletim sistemi

İşte dünyanın en güvenli mobil işletim sistemi

En güvenli mobil işletim sistemi

Dünyanın önde gelen yazılım güvenliğinden sorumlu şirketlerinden biri F-Secure. F-Secure geçtiğimiz haftalarda mobil işletim sistemleri üzerine bazı incelemeler yaptı ve sonuçta da en güvenli işletim sistemini açıkladı.

F-Secure'un yayınladığı raporda Windows Phone 8 platformunun güvenliği en iyi sağlanan mobil işletim sistemi olduğunu açıkladı. Windows Phone 8 bu yıl ki mobil işletim sistemi partisine en son tarihte giriş yapan işletim sistemi olmasına rağmen bayrağı elinde bulunduruyor.

1353191905_akilli-telefonlar.jpg

Raporda geçen ifadeleri sizlere aktaralım. Windows telefonlarda güvenliği tehdit eden herhangi bir zararlı yazılım tespit edilmedi. Güvenli bir telefonunuz olsun istiyorsanız en iyi seçenek Windows telefonlar olarak görünüyor.

Bu durumda açık kaynak kodlu yapısından tahmin edersiniz ki en fazla zararlı yazılım içeren sistem Android. Blackberry ve iOS'lar da orta derecede zarar gören telefonlar arasında bulunuyor.

Yorumlar
androitmen
windows8 ısrarla söylüyorum kapınıza bile koymayı buyazı tamtersi durumunda yazılmış hintli çocuk bulmuş çok tehlikeli açık hem optimize edilmemiş bir yapı pil dayanmıyor. arayüz kötü özeleştirmeyok önceki win.pohonelere bakın cabucak çöken bir yapı reset at tekrarkur tutmadı ezik bir yapı üzerine inşaedilmiş salkın almayın boşuna
Cevapla
s@mi
windows 8 i htc 8x de denedim.yaramaz.kisisellestirme sıfır.görsellik sıfır.uygulama dizilim menüsü sıfır.sadece ana ekrandaki canlı kutucuklari beğendim.koskoca windows yapa yapa basit bi sistem yapmış.htc hd2 deki sistem bence daha güzeldi.
Cevapla
Kadir
Hadi ordan daha geçenlerde okumadık mi, küçük bir çocuk 8in guvenlik açığıni bulmuş. Microsoft'un belalısı yine iş başında http://www.teknolojioku.com/haber/guvenlik/microsoftun-belalisi-yine-is-basinda.html Bu kadarda saçma bir test, microsoft yanlısı bir firmadan gelir ancak. Satışta her yolu mubah görüyor bunlar herhalde.
Cevapla
Misafir
kaspersky e sorsan oda ios diyecek :D boşveri en iyi ativirüs kullanıcının kendisidir :D combofix yakında android e çıkarsa onu kullanırız artık :D
Cevapla
Misafir
Dünya genelinde kabul görmüş güvenlik bakımından iOS işletim sistem,i bilinir...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.