Hızlı şarj, son birkaç yıldır akıllı telefon endüstrisindeki en yenilik alanlarından biri haline geldi.


Çinli telefon üreticilerinin bu anlamda yapmış olduğu ciddi çalışmalar sonrasında hızlı şarj teknolojisi bir adım ileriye taşındı. Bu durum, yarıştan geri kalmak istemeyen diğer telefon üreticilerinin daha yüksek şarj oranları elde etmelerini mecbur bıraktı. Hal böyle olunca günümüz itibari ile, amiral gemisi bir telefonu sadece yarım saat içinde şarj edebileceğimiz bir noktaya ulaştık.


Bu özellik haliyle, özellikle de en zorlu kullanıcılar için bir sonraki telefonunlarını almak adına önemli bir kriter haline geldi. Elbette süper hızlı şarjın uzun süreli pil ömrüne bir miktar maliyet getirebileceğini de belirtmeliyiz.


Tüm bunları göz önünde bulundurarak, en yeni telefon modellerinin şarj etme hızlarını karşılaştırmak için derledik. Dilerseniz bu telefonların hangileri olduklarına hep birlikte göz atalım.


İşte en hızlı şarj olan telefonlar;

iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2020), iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8


Desteklenen Maksimum Hızlı Şarj: 18W

Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 10+


Desteklenen Maksimum Hızlı Şarj: 45W


Galaxy S20+, Galaxy S20


Desteklenen Maksimum Hızlı Şarj: 25W


Galaxy S10+, Galaxy S10, Galaxy S10e, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8


Desteklenen Maksimum Hızlı Şarj: 15W

Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 4, Google Pixel 4 XL


Desteklenen Maksimum Hızlı Şarj: 18W

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.