En hızlı Android telefon belli oldu! Çok şaşıracaksınız!

AnTuTu performans testine göre 2021'in ilk çeyreğindeki en hızlı telefon belli oldu. Android cephesinde en hızlı telefon herkesi çok ama çok şaşırtacak.

En hızlı Android telefon belli oldu! Çok şaşıracaksınız!

Android cephesindeki performans testi uygulaması olan AnTuTu, Şubat ayı için en iyi performans gösteren en iyi 10 amiral gemisi telefonunun listesini yayınladı. Herkes, Xiaomi'nin yeni telefonları olan Mi 11 ve Redmi K40 Pro'nun listenin zirvesine yerleşmesini bekliyordu. Ancak durum öyle olmadı.

iQOO 7, Şubat ayında hızlı telefon unvanını korumayı başardı. Ancak Snapdragon 888'li telefonların artması ile listede büyük çaplı değişiklikler yaşandı. Listenin ikinci sırasında Snapdragon 888 yonga seti ve 12 GB RAM'i ile fişek atan Vivo X60 Pro+ yer aldı.

Listenin üçüncü sırasında ise Redmi'nin yeni gözdesi Redmi K40 Pro yer almayı başardı. Dördüncü sırada ise yine Xiaomi'den Mi 11 yer aldı. Ancak Mi 11'in 12 GB RAM'li sürümünün bu pozisyonda yer aldığını belirtelim.

En hızlı Android telefon belli oldu! Çok şaşıracaksınız! - Resim : 1

Listenin beşinci sırasında ise Huawei Mate 40 Pro yer alıyor. Kirin 9000 yonga seti ile gelen Mate 40 Pro, önümüzdeki ay Snapdragon 888'li telefonların daha fazla yaygılaşması ile listede alt sıralara düşecek.

Önümüzdeki aylarda Asus Rog Phone 5 ve Nubia Red Magic 6 gibi oyun telefonları tanıtılacak. Spekülasyonlara göre bu modellerde 16 GB RAM'e yer verilecek. Android tarafında RAM'in ne kadar önemli olduğu ortada.

Eğer bu iki telefon da 16 GB RAM ile gelirse anında AnTuTu'da ilk sıralara yerleşir. Ayrıca bu modellerin Snapdragon 888 yonga setlerinde özel soğutma sistemleri de kullanılacak. Bu da performansı artıran bir diğer etken olacak.