Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, olağanüstü bir süreçten geçmemize sebep oluyor. Hangi ülkede yaşadığı fark etmeksizin vatandaşlar evlerinden çıkmaktan korkarken, pek çok yerde de karantina uygulamaları tüm hızı ile sürüyor. Bu süreçte evden çıkmamak, salgın ile mücadelede en iyi ve etkili yöntemlerden biri olarak görülüyor. Ancak evde iken sevdikleri ve dostları ile görüşememek insanların canını fazlasıyla sıkıyor.


Bunun bir sonucu olarak da son dönemde görüntülü konuşma uygulamaları popüler olmuş durumda. Bunlardan bazıları son dönemde skandallar ile boğuşsa da bir çoğu gerçekten de ücretsiz olarak kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmayı başarıyor. Biz de sizler için en iyi görüntülü konuşma uygulamalarını bir araya getirdik!

WeChat


Özellikle Çin'de yoğun olarak kullanılan WeChat, bütün platformlardan indirilebiliyor ve 9 kişiye kadar görüntülü görüşme imkanı sunuyor.

Discord


Discord birçok kullanıcı tarafından severek sohbet edilen bir ücretsiz görüşme uygulaması.

Zoom


Bu süreçte daha da popüler olan Zoom uygulaması iyi bir performans sunsa da, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan görüşmeleri kaydettiği iddiaları ile kafalarda soru işareti bıraktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.