Mobil

En iyi iOS 8 klavyeleri

iOS 8 ile birlikte iOS kullanan cihazlara da dışarıdan klavye kurulumu yapılabiliyor. Peki en iyi klavye hangisi?

En iyi iOS 8 klavyeleri

Apple uzun bir süre iOS işletim sistemini kendi içinde kapalı bir şekilde kullanıcılarına sundu. Bildiğiniz gibi 2 iPhone birbirine bluetooth yoluyla dosya bile gönderemiyor. Bu konuda oldukça eleştir alan Apple tutumunu değiştirmesede son yılların modası 3.partı klavyeler iOS 8 ile birlikte artık iPhone'lar ve iPad'lerde kullanılabilecek.

Androis cihazlarda yıllardır kullandığımız 3.parti klavyeler artık iOS platformu içinde var. Peki en iyi klavye hangisi diyorsanız bu yazımız tam size göre.

9 numarada TextExpander 3 var. Klavyenin en önemli özelliği internet sayfaları ve email adresleri gibi sık kullandığınız içerikler için tuşlara kısayol atayabiliyorsunuz. 4,99 dolarlık iOS 8 TextExpander 3 linke tıklayarak inderebilirsiniz.

1411211508_textexpander-3-4.99.jpg

8 Numarada KuaiBoard var. Bu klavyenin en büyük özelliği kutucuklar içine girdiğiniz kelimeleri aklında tutar ve hızlı bir giriş yapmanızı sağlar. iOS 8 KuaiBoard 1,99 dolar fiyat etiketi ile linkten indirebilirsiniz.

1411211640_kuaiboard-1.99.jpg

7 Numarada TouchPal Keyboard bulunuyor. Klavyenin en büyük özelliği öncelikle ücretsiz oluşudur. Swipe hareketini yapabildiğiniz bu klavye Android'in standart klavyesine oldukça benzemektedir. iOS 8 TOUCHPAL linke tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

1411211833_touchpal-keyboard-free.jpg

6 Numarada PopKey var. Bu kalvye henüz yayınlanmadı ama son günlerin moıdası olan komik GIF'leri karşı tarafa duygu ifadesi olarak gönderebileceğiz. Gerçekten heyecan yaratan bir kalvye uygulaması. 

1411212000_popkey-coming-soon.jpg

5 Numarada Minuum bulunuyor. Bu klavye isteğinize göre küçülüp büyütülebiliyor. Buna göre harflarıin şekilleride değişirken kelime tahminlerinizi akılda tutması da oldukça iyi bir özellik olarak göze çarpıyor.

1411212300_minuum-1.99.jpg

4 Numarada Ginger Keyboard var. Bu klavye şimdiye kadar tanıttığımız tüm klavyelerden daha önde yer alıyor. Dilbilgisi denetleyicisi, cümle çeviri, sözlük ve metin okuyucu olarak kullanılablecek bu klavye çok yakında iOS platformunda yerini alacak.

1411212467_ginger-keyboard-coming-soon.jpg

3 Numarada Flexy Klavye var. iOS platformu için ilk 3.parti klavye olan Flexy kelime tahmini ve farklı temalarıyla mutlaka 1 kezde olsa kullanmak isteyebileceğiniz bir klavye olarak göze çarpıyor. Android standart klavyeyi andıran ve 0,99 dolara satılan bu klavyeyi linkinden indirebilirsiniz. iOS 8 Fleksy

1411212677_fleksy-0.99.jpg

2 Numarada Swype bulunuyor. Android ekosisteminde büyük bir hayran kitlesi bulunan bu klavye hızlı ve doğru yazım konusunda çıtayı en üst seviyelere çıkartıyor. Özelilkle Swipe özelliğine şimdiye kadar hiç 3.parti klavye kullanmayanların oldukça hoşuna gideceğeni düşünüyoruz. 0,99 olara satılan  iOS 8 Swype'yi linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

1411212816_swype-0.99.jpg

1 Numara SwiftKey: Android ekosisteminde en çok kullanlan bu klavye uzun yıllar 4,99 dolara satıldı ve bizde bu ücrreti bu klavyeye verdik. Şimdi Android ekosistemine ücrtetsiz olarak sunulan bu program iOS platformu içinde ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bulut servislerini kullanarak yazdığınız kelimeleri aklında tutan SwiftKey başka bir telefona geçseniz bile daha önceki tüm ayarlarınızı ve kelimelerinizi aklında tutuyor. En iyi kelime tahmini ve en iyi kaydırma yöntemiyle kelime girişini sağlıyor dersek sanırız abartmış olmayız. 

1411213148_iphone-swype.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.