Mobil

En iyi kameralı telefonlar - Ağustos 2021

DxOMark'a göre 2021 Ağustos ayının en iyi kameraya sahip telefonlarını sizler için listeledik! İşte o modeller!

En iyi kameralı telefonlar - Ağustos 2021 - Page 1

Akıllı telefonları, ekran, lensleri, kameraları ve son olarak cihazların pillerini donanım olarak ve teknik açıdan değerlendirerek puanlayan Fransız analiz firması DxOMark isimli internet sitesi, Ağustos ayı en iyi kameralı telefonlar listesini yayınladı.

Akıllı telefonların kameralarına yaptığı detaylı incelemelerle bilinen DxOmark, telefonların kamera, ekran, ses performansını ölçmesi ile bilinen, 2008 yılından beri hizmet veren, popüler ve bağımsız bir oluşum olarak konumlandıran DxOMark, birçok testten geçirilen telefon kameralarını puanlıyor ve kullanıcıların bilgilenmesine olanak sunuyor.

DxOMark'ın bu değerlendirmeleri nasıl yaptığından kısaca bahsedecek olursak; çeşitli alt kategorilerden oluşan genel bir puan belirleyen DxOMark, normal fotoğraflar için pozlama, kontrast, otomatik odaklama, detay, doku, flaşın gücü, yakınlaştırma, kumlanma ve bokeh bunlara dahildir. Video için de pozlama, kontrast, ses, renk, otomatik odaklama, netleme, kumlanma, stabilitenin içinde olduğu kategoriler mevcut. DxOMark, geçtiğimiz günlerde Huawei'nin yeni amiral gemisi telefonu P50 Pro'nun inceleme sonuçlarını paylaşmıştı. Gerçekleştirilen testler sonucunda Huawei P50 Pro'nun, kamera kalitesi ile 144 puan almayı başararak listenin zirvesine yerleşmeyi başardığı görüldü.

Eğer sizler de akıllı telefon alırken ilk olarak kamera kalitesi ve kamera çözünürlüğü gibi özelliklerin iyi olmasını göz önünde bulunduranlardansanız DxOMark'ın derlemiş olduğu, Ağustos 2021'in en iyi kameralı telefonların yer aldığı liste sıralamasına göz atmadan karar vermeyin deriz.

İşte DxOMark'a göre 2021 Ağustos ayının en iyi kameralı telefonları!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.