Mobil

En iyi kameralı telefonlar - Aralık 2020

Telefonların kameralarını değerlendiren DxOMark'a göre Aralık 2020'nin en iyi kameralı telefonlarını sizler için bir araya getirdik.

En iyi kameralı telefonlar - Aralık 2020 - Page 1

Her teknolojik üründe olduğu gibi, telefon modelleri de hızla değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Teknolojinin hızlı gelişmeye devam etmesi sayesinde birbirinden harika özellikler ve donanımlara sahip olan telefon modellerinin küçülerek ceplerimize ve çantalarımıza girmesi ile kullanımı daha da kolaylaştı.

Bilgisayar, müzik çalar, video player, TV, nagivasyon vb. birçok teknolojik cihazın yerini almaya başlayan akıllı telefonların kullanım alanının oldukça genişlediği ve bu durumun yeni özelliklerle hala devam ettiği bir gerçek. Bu sayede akıllı telefonların hayatımızdaki yeri de daha önemli hale gelmeye başladı.

Günlük hayatta birçok işimizi kolaylaştıran ve boş zamanları keyifli hale getiren akıllı telefonların özellikleri ihtiyaçlara göre belirlendiği gibi fiyatları da bu doğrultuda değişiklik gösteriyor. Çağrı, mail ya da mesaj yolu ile iletişim kurmak gibi temel işlevlerin yanı sıra; yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, internetten dizi ve film izleme, oyun oynama ya da günlük iş akışını yönetme gibi konularda akıllı telefonlar aktif bir rol üstleniyor. Ancak biz, akıllı telefonların kameralarını inceledeğimiz her içeriğimizde olduğu gibi bu içeriğimizde de yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimi yapabilen akıllı telefon modellerini inceleyeceğiz.

Akıllı telefon üreten şirketler, rekabeti artırmak amacı ile mümkün olan en iyi akıllı telefonu yapmak için çoklu kamera kurulumu da dâhil olmak üzere her yolu deniyor. Bu anlamda akıllı telefonlarda kullanılan üçlü veya dörtlü arka kameralara artık alıştığımız ise âşikâr. Eğer sizler de akıllı telefon alırken ilk olarak “kamera kalitesi” ve kamera çözünürlüğü gibi özelliklerin iyi olmasını göz önünde bulunduranlardansanız, bu içeriğimiz telefon seçimleriniz için size mutlaka fayda sağlayacaktır.

48 MP çözünürlüğündeki ana kamerası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Xiaomi Mi 10 Ultra'yı tahtından eden Huawei Mate 40 Pro, bu ay listemizin yine ilk sırasında. Huawei Mate 40 Pro'nun DxOMark değerlendirmesi 136 puan olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonların kameralarına puan veren ve bu puanlara göre onları sıralayan bir platform olan DxOMark'a göre Aralık 2020'nin en iyi kameralı telefonlarına gelin birlikte göz atalım.

İşte 2020 Aralık ayının en iyi kameralı telefonları;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.