LETV 1S

AnTuTu'nun resmi sayfası üzerinden 2016'nın en çok puan alan 10 akıllı telefonu açıklandı. Akıllı telefonların ne kadar iyi performansa sahip olduğunu anlamak için kullanılan ve çoğu kişi tarafından kabul göre AnTuTu, resmi internet sitesi üzerinden akıllı telefonların puanlarının paylaşıldığı yeni bir liste yayınladı.

Bu liste, 2016 senesinin Nisan ayına kadar olan süreçte (yani ilk çeyrekte üretilmiş) üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olan akıllı telefonlardan en yüksek puanlılarını içeriyor. Açıklanan listenin en üst sırasında Xiaomi 5'in yer aldığını görüyoruz.

136875 puanla lider olan akıllı telefonun hemen arkasında, Samsung'un şimdiye kadar üretmiş olduğu en iyi akıllı telefon olarak anılan Galaxy S7 Edge yer alıyor. Galaxy S7 Edge'i ise Apple'ın Eylül ayında tanıtmış olduğu amiral gemisi iPhone 6S izliyor. Liderlik için yarışan bu üç akıllı telefonun 130.000-140.000 aralığında puanları olduğunu, ancak listenin 4. sırasında yer alan akıllı telefonun sadece 91157 puana sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumu, bazı akıllı telefon üreticilerinin en iyi olma çabası olarak değerlendirebiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.