Günümüzde en iyi telefonları ararken ilk baktığımız özelliklerden biri de kamera performansları oluyor. Hatta bazılarımız için ön kamera daha bir önem arz ediyor.


DxOMark'ın Eylül 2019 için yayınladığı en iyi selfie çeken telefonlara gelin birlikte göz atalım.


İşte en iyi ön kameraya sahip telefonlar;

Samsung Galaxy Note 10+ 5G


DxOMark Puanı: 99


Galaxy Note 10+ 5G, ön kamerada 99 puan alarak DxOMark'ın tarafından en iyi selfie kamerasına sahip akıllı telefon seçilmiş durumda.

Arka yüzünde üç kamera ile gelen Galaxy Note 10+ 5G'de 12 MP çözünürlüğünde f/1.5 - f/2.4 değişken diyafram aralığında ana sensör yer alırken, bu ana sensöre 16 MP f/2.2 ultra geniş açı ile birlikte 12 MP f/2.1 2x optik zumlu telefoto kamera eşlik ediyor. 4K 60 FPS video çekimini de mümkün kılan telefonun ön yüzünde ise 10 MP çözünürlüğünde Dual Pixel odaklamalı sensörler kullanılmış. Ultra geniş açı haricinde diğer sensörler OIS (optik görüntü sabitleme) yeteneği ile geliyor.

Asus ZenFone 6


DxOMark Puanı: 98


48 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.7 diyaframa sahip ana kameraya, 13 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera eşlik ediyor. Dönen kamera mekanizması sayesinde bu kamera hem ön hem arka tarafta kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy S10 5G


DxOMark Puanı: 97


Arka kamera: 12 MP geniş açılı, 16 MP ultra geniş açılı, 12 MP telefoto ve 3D derinlik algılayıcı sensör
Ön kamera: 10 MP ve 3D derinlik algılayıcı sensör

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.