Mobil

En iyi ücretsiz 20 Android oyunu 2012 (video)

Sizin için en iyi ücretsiz Android oyunlarını araştırdık.

En iyi ücretsiz 20 Android oyunu 2012 (video)

Android telefon ve tabletlerin popülerliğinin artması ile bu platformda kullanılan uygulama sayısında da büyük oranda artış oldu. Bununla beraber indirilen Android oyun sayısında da büyük artış oldu. Bizde telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi Android oyunları sizin için araştırdık.

1-Angry Birds

Aslında iOS platformunun popüler uygulaması olan Angry Birds bir süre önce Android platformunda da yayınlanmaya başladı. Android versiyonu diğer versiyonlarına göre ücretsiz yayınlanınca büyük ilgi gördü. İndirme sayısı rekor rakamlara ulaştı. Roivo oyuna reklam eklentisi koyarak gelir etmeyi tercih etmiş görünüyor. Angry Birds büyük bir başarı göstererek herkesin bir numaralı Android oyunu oldu.

1334127934_angry-birds-ucretsiz-oyun.jpg

Angry Birdis oyunlarını indirmek için tıklayın

Angry Birds oyunlarını indir

Angry Birds tanıtım videosu:2-Bebbled

Bebbled  bir taş (balon) patlatma puzzle / bulmaca oyunu. Bu popüler oyun sizin de en popüler oyununuz olabilir. Android olarak ücretsiz indirilen bu oyun, aslında Nintendo konsollarında 50-60 lira fiyatla satılıyor.

Aynı renkteki topları bir araya getirerek patlatmaya çalıştığınız bu oyunda, 16 farklı oyun modu ve 33 seviye ile oynayabiliyorsunuz.  Bununla beraber aynı anda daha çok topu patlatarak daha fazla puan kazanabilirsiniz.

1334128051_bebbleducretsizandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Bebbled Oyunu indir

Bebbled oyunu tanıtım videosu:

3-Red Stone

Kare bulmaca oyunu Android oyunları arasında çok var ama Red Stone bunların içinde en iyisi ve en zor olanı. Oyunun oynanış şeklinde Kırmızı kare bir taşı diğer taşların yerlerini değiştirerek karşısında bulunan çıkış bölmesinden geçirmeye çalışıyorsunuz. Fakat oyun bir kaç bölüm ilerledikçe zorlaşıyor ama çok zevkli bir bir hal alıyor.

1334128135_redstoneucretsizandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Red Stone oyunu indir

Red Stone oyunu tanıtım videosu:

4-Newton

Bize eski Comodore 64 oyunlarını hatırlatan Newton, çok zevkli küçük bir oyun. Oyunun amacı Hedef Al / Vur şeklinde. Oyunda siz küçük sarı bir uzay gemisini kullanıyorsunuz. Fakat oyunda aynalar, cekiciler vb tuzaklar nişan alıp hedefi vurmanızı zorlaştırıyor.

Şimdilik ücretsiz olan oyun, geliştiricisi oyuna hala yeni bölümler eklediği için bittiği zaman ücretli bir oyun olabilir. Ücretsiz versiyonunu indirmek için acele edin.

1334128264_newtonandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Newton Android oyunu indir

Newton oyunu tanıtım videosu:5-Drop

Kırmızı bir topu hiç bir yere çarpmadan deliklerden geçirmeye çalıştığınız oyun, Drop telefonunuzun sensörü ile oynanan bir oyun. Oyunda Aynı zamanda yolunuz üzerinde bulunan yıldızları da topluyorsunuz. Ekranın sol üst köşesinde aldığınız puan, sağ üst köşesinde ise topladığınız yıldızlar yazıyor. Cihazınızın hareket sensörünü de deneyebileceğiniz zevkli bir oyun.

1334128353_dropandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Drop Android oyunu indir

Drop Android oyunu tanıtım videosu:

6- Frozen Bubble

Frozen Bubble oyunu aynı renkteki 3 balonu yan yana getirerek balonları düşürmeye çalışarak oynanıyor. Daha önce Jewels veya Bubble ismi ile bu oyunu oynamış olabilirsiniz. Bu tür oyunları seviyorsanız indirmenizi tavsiye ederiz.

Oyunu indirmek için tıklayın

1334128436_frozenbubbleandroidoyun.jpg

Frozen Bubble Android oyunu indir

Frozen Bubble Android oyunu tanıtım videosu:7- Replica Island

Replica Island son derece zevkli 2 boyutlu bir platform oyunudur. Oyunda yeşil bir (Android) robotu bir ada boyunca ilerleterek yolumuz üzerindeki ganimetleri topluyoruz.  Oyunda 40 farklı bölüm bulunuyor ve oyun ilerledikçe zorluk seviyesi yükseliyor.

1334128502_replicaislandandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Replica Island Android oyunu indir

Replica Island Android oyunu tanıtım videosu:8- Gem Miner

Bir madencinin yönetildiği Gem Miner oyunu kısa sürede bağımlılık yapıyor. Bu oyunda toprak altında madenler arıyor, daha sonra bulduklarınızı satarak madenciniz  için daha iyi ve daha yeni araçlar alarak daha fazla maden çıkarabilmeniz için madenciyi destekliyorsunuz. Oyun süper grafikleri ile birlikte çok zevkli oynanıyor mutlaka oynamalısınız.

1334128551_gemminerandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Gem Miner Android Oyunu indir

Gem Miner Android oyunu tanıtım videosu:9-ConnecToo

Angry Birds den bıktıysanız ve beyninizi çalıştırarak bir oyun oynamak istiyorsanız, ConnecToo’yu deneyebilirsiniz. Hızlı düşünme ve mantık oyunu olan ConnecToo oyun aynı renkteki  kareleri birleştirerek oynanıyor. ConnecToo, zor olan aynı renklerden oluşan karelerle çizdiğiniz yolun başka bir renk yolun üzerinden geçmemesi gerekiyor ve zamana karşı yarışıyorsunuz. Zekanıza ve algınıza güveniyorsanız, ben hızlı düşünür doğru karar veririm diyorsanız bu oyunu denemelisiniz

Oyun aslında ücretli bir oyun fakat oyuna reklam eklenerek ücretsiz sürümü yayınlanmış.

1334128611_connectooandroidoyun.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

ConnecToo Android Oyunu İndir

ConnecToo Android oyunu tanıtım videosu:

10-Tetris

Geçmişte büyüklerimizin oynadığı bu efsane oyun Tetris, Android platformuna taşındı ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yıllardır zevkle oynanan bu oyunu yeni versiyonuyla daha renkli, daha zevkli bir şekilde oynayabilirsiniz.

1334128660_tetrisanroidoyunu.jpg

Oyunu indirmek için tıklayın

Tetris Android Oyunu İndir

Tetris Android oyunu tanıtım videosu:

11-Trap!

Oyunun kaliteli grafiklere sahip olmasa da zevkle oynana oyunlardan birisi. Trap! Oyununu oynanış şekli ise, size verilen dikdörtgeni oyun içinde bulunan diğer top vb şeylere dikkat ederek parçalara bölmeye çalışacaksınız. Bağımlılık yapacak güzel bir oyun.

1334133119_trapandroidoyun.jpg

Trap! oyununu indirmek için tıklayınız

Trap Android oyunu indir

Trap Android oyunu tanıtım videosu:12-Jewels

İlk önce Facebook, daha sonra da iPhone da gördüğünüz Jewels oyunu artık Android platformunda ücretsiz olarak indirilebiliyor. Aynı cinsten 3 veya daha fazla elması yan yana getirerek patlatmaya çalışarak oynanan bir oyun. Boş vakitlerinizde sıkılmadan oynayacağınız bir oyun.

1334133325_jewels-android-oyun1.jpg

Jewels oyununu indirmek için tıklayınız

Jewels Android oyunu indir

Jewels Android oyunu tanıtım videosu:13-Open Sudoku

Sudoku oyununu bilmeyen yoktur. Japonya kökenli olan oyunun başarılı yeni versiyonu Open Sudoku oyununda yeni bulmacaları elle girebiliyor veya internetten indirebiliyorsunuz.  Ekranına dokunarak veya ekranın altında bulunan sayısal tuş takımını kullanarak rakam girişi yapabiliyorsunuz. İstatistiklerine de bakabildiğiniz oyunda farklı temalarda bulunuyor.

1334133472_opensudokuandroidoyun.jpg

Open Sudoku oyununu indirmek için tıklayınız

OpenSudoku Android oyunu indir

14-Abduction!

Sevimli bir zıplama oyunu olan Abduction!  cihazınızın hareket sensörünü kullanarak oynanıyor. Grafikleri elle çizilmiş gibi duran oyun bir çeşit çizgi film oyununa benzemiş. Oyunu tek elinizle kolayca oynayabilirsiniz. Yol üzerindeki geliştiricileri alarak gücünüzü arttırabildiğiniz oyunda, ufolar tarafından kaçırılan arkadaşlarınızı kurtarmak için zıplayarak yukarıya doğru ilerliyorsunuz.

1334133578_abductionandroidoyun.jpg

Abduction! oyununu indirmek için tıklayınız

Abduction! Android Oyunu İndir

Abduction! Android oyunu tanıtım videosu:15-Drag Racing

Yarış sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun Drag Racing, bu aralar en çok indirilen oyunların başında geliyor. Uygulamada yarışları kazanarak arabanızı geliştirebiliyor veya değiştirebiliyorsunuz. Eminiz ki bu oyun size bağımlılık yapacak.

1334133662_dragracingandroidoyun.jpg

Drag Racing oyununu indirmek için tıklayınız

Drag Racing Android oyunu indir

Drag Racing Android oyunu tanıtım videosu:


16- Fruit Ninja

Adından da anlaşıldığı gibi içeriğinde meyvelerin olduğu Fruit Ninja oyunu Ninja kılıcımızın hünerlerini göstermeye çalıştığımız bir oyun. Oyunda havaya doğru atılan meyveleri Ninja kılıcımızla kesmeye çalışıyoruz. Oynadıkça zorluk seviyesi artan oyunun  kaliteli grafikleri bulunuyor.

1334134826_fruitninjaandroidoyun.jpg

Fruit Ninja oyununu indirmek için tıklayınız

Fruit Ninja Android oyunu indir

Fruit Ninja Android oyunu tanıtım videosu:

17- Racing Moto

Bir motor sürücüsünü yönettiğiniz Racing Moto oyunu, cihazınızın hareket sensörü yardımı ile oynayabileceğiniz bir oyun. Oyunda bölümler ilerledikçe motorunuzun hızını arttırma imkanınız bulunuyor. Ayrıca artan trafikte daha dikkatli araç sürmek zorunda kalıyorsunuz. Yol üzerindeki hedeflere çarpmadan ilerleyerek bölümleri bitirmeye çalıştığınız bir oyun.

1334134917_motoracingandroidoyun.jpg

Racing Moto oyununu indirmek için tıklayınız

Racing Moto Android Oyunu indir

Racing Moto Android oyunu tanıtım videosu:

18- 3D Bowling

3D Bowling Android platformundaki şüphesiz en gerçekci  bowling oyunu. Bu oyunda mükemmel grafikler, gerçeğe yakın ses efektleri ile kendinizi bir bowling salonunda hissetmeniz için gereken her şey mevcut. Bu oyun da farklı salon ve top seçenekleri mevcut.

1334135004_3d-bowling-android.jpg

3D Bowling oyununu indirmek için tıklayınız

3D Bowling Android Oyunu indir

3D Bowling Android oyunu tanıtım videosu:

19- GT Racing Motor Academy Free

Android Markette en çok indirilen araba yarışı oyunlarından biride, GT Racing Motor Academy Free. Araba yarışı oyunları içerisinde en kapsamlı oyunlardan birisi olan oyunda bölüm ilerledikçe isterseniz arabanızı değiştirebiliyor veya sahip olduğunuz arabayı modifiye ederek yarışlara devam ediyorsunuz.  Oyun ayrıca güzel grafiklerle daha zevkli hale geliyor.

1334135069_gt-racing-motor-academy-androidoyun.jpg

GT Racing Motor Academy oyununu indirmek için tıklayınız

GT Racing Motor Academy Android Oyunu indir

GT Racing Motor Academy Free Android oyunu tanıtım videosu:

20- Real Football 2012

Futbol oyunu tutkunları içinde seçenekler bulunuyor. Bunlardan biride Real Football 2012 oyunu. 14 lig ve 350 takım ile çok güzel bir saha atmosferi ile sizleri bekleyen oyun konsol oyunlarını aratmıyor. Ödüllü oyun geliştiricisi Gameloft firmasının hazırladığı oyunu çok seveceksiniz.

1334135176_realfootball2012androidoyun.jpg

Real Football 2012 oyununu indirmek için tıklayınız

Real Football 2012 Android Oyunu indir

Real Football 2012 Android oyunu tanıtım videosu:

Yorumlar
askım
offf
Cevapla
Misafir
En iyi oyunlar kısmı hatalı olmuş. En kötü olacak...
Cevapla
Misafir
480 mb istiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.