Mobil

En kötü tasarımlı 5 telefon

İşte gelmiş geçmiş en kullanışsız tasarımlı akıllı telefonlar


Akıllı telefonlar o kadar çoğaldı ki hangisinin bizim iyi olacağını seçmek teknolojiyle ilgilenmeyen insanlar için zor bir hal aldı. Telefonun özellikleri tabi ki ilk bakmamız gereken nitelik olacak. Peki ya tasarım da bu konuda önem arz ediyor mu? Aslında göze batmayacak kadar kullanışlı bir telefon eğer size diğer nitelikleriyle uygunsa bir sakıncası yok ancak bazı talihsiz tasarımlar da olabiliyor. İşten bunlar arasında gördüğümüz telefonlardan bazıları.

Kyocerea Echo

4.7 inç ekranıyla küçük bir tablet hissi veren telefon şimdiye kadar görülmemiş bir tasarıma sahip. Görülmemişliğinin yanında bazı dezavantajları da bulunuyor. Ekranı kullanıcılar açısından kullanışsız bulunuyor. Bu nedenle telefon en kötü tasarımlı telefonlar arasına girmeye hak kazanıyor.

HP Veer

HP Veer 4G destekli telefon ilk bakışta şirin bir görünüme sahip. Telefonların giderek büyüdüğü bu günde telefonu iyice küçültmeleri, telefonu bir tasarım harikası yapmıyor.


Nokia Lumia 620?

Nokia Lumia 620’yi bu listeye aldığımız için bir anlık bize sinirlenebilirsiniz. Ancak Lumia 620 kullananlar bilir. Tasarımda bir zorluk yok ancak problem mikro-SIM kartı değiştirmek istediğinizde meydana geliyor. Mikro-SIM değiştirmek için önce arka paneli açmanız, sonra bataryayı çıkarmanız ve sonra bataryanın iç tarafında gizli butona basarak kartı çıkarmanız gerekiyor. Neyse ki 620 diğer özellikleri bakımından oldukça kaliteli bir telefon.

HTC Status

HTC Status ile ilgili ilk etapta bir problem bulunmuyor. Ancak Facebook butonu da dahil olmak üzere tuşların gereksiz yere ekrandan aldığı yeri kullandığını görüyoruz. Tuşlar daha düzenli tasarlansaydı telefon daha büyük bir ekranla daha kullanışlı bir yapı sunabilirdi.

LG Intuition

Telefon alanında bizi şaşırtan ilk telefonun Galaxy Note olduğunu kabul etmeliyiz. LG’nin farklı bir şeyler yapmak gibi bir niyeti varsa bunun için geç kalmış olabilir. Intiution hem büyük hem de neredeyse kare bir telefon. Alışılmışın dışında olmaması tabi ki başarısız olmasını göstermiyor. Galaxy Note’un da satış rekorlarını zorladığı bir gerçek.

Yorumlar
kuberd
tasarim pek onemli degildir cihaz rahat ve ihtiyaclari karsiliyorsa artik zaten tasarimlar birbirine benzemeye basladi hele wp8 platformu ne marka olursa olsun nerdeyse hepsi ayni
Cevapla
Misafir
İlk telefon neyse de diğer 4 telefonun tasarımını beğendim :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.