En parlak ekran iddiasıyla tanıtıldı: Karşınızda Vivo Y18

Yeni vivo Y18'in tanıtımı, segmentin en parlak ekranı özelliğiyle Hindistan'da yapıldı. Vivo'nun giriş seviyesi telefonu, IP54 derecelendirme özelliğiyle dikkat çekiyor.

En parlak ekran iddiasıyla tanıtıldı: Karşınızda Vivo Y18

Günümüz orta segment telefonların geçmişte piyasaya sürülen amiral gemilerinden daha hızlı ve güçlü olduklarını kabul etmek zorundayız. Orta segment amiral gemisi vivo Y18 Hindistan'da tanıtıldı. Premium özelliklerin orta segment ve hatta giriş seviyesi cihazlara düzenli bir şekilde yayıldığı biliniyor. Yeni vivo Y18, bu trendin en son örneklerinden biri. Telefon, vivo tarafından sessiz sedasız Hindistan websitesine listelendi ve arka kısmında premium bir tasarıma sahip.

Özellikle Gem Yeşili seçeneğinde, arka plaka üzerine gümüş dalgalar oyarak üretilen 3D mikro oyma işlemi kullanılmış. Bu işlem, nm ölçeğinde bir kaplama ile birleşerek mücevher benzeri bir dokuya yol açıyor ve bu nedenle renk seçeneğinin adı da buradan geliyor. Daha sade olan Uzay Siyahı seçeneği ise yakından bakıldığında hafif bir 'yıldızlı gece' görünümü sunuyor. Y18, ayrıca stereo hoparlörler, toz ve sıçramalara karşı IP54 derecelendirmesi ve 50 MP ana arka kamera ile geliyor.

En parlak ekran iddiasıyla tanıtıldı: Karşınızda Vivo Y18 - Resim : 1

En parlak ekran iddiasıyla tanıtıldı: Karşınızda Vivo Y18

Telefonun yan monteli bir parmak izi sensörü, yonga seti tarafından desteklenen segmentin en parlak ekranı olarak nitelendirilen bir özelliğe sahip. Yüksek Parlaklık Modu'nda 840 nit'e kadar ulaşan ekran, bir OLED panel için pek bir şey gibi gelmeyebilir, ancak bu bir LCD olduğundan, bu başarı oldukça etkileyici. Ayrıca TUV tarafından sertifikalı "gerçek göz koruması" da bulunuyor.

Ekranı 6,56 inç boyutunda ve 90 Hz yenileme hızına sahip olan telefonun çözünürlüğü ise 720x1612. Telefon, MediaTek'in Helio G85 yonga seti ile birlikte geliyor, 4GB RAM ve 64/128GB genişletilebilir depolama alanı ile eşleştirilmiş durumda. Ön kamera 8 MP, Y18'in bataryası ise 5.000 mAh kapasiteli ve 15W kablolu şarjı destekliyor. Telefon, vivo'nun Funtouch OS 14'ünü çalıştırıyor ve 163,63 x 75,58 x 8,39 mm ölçülerinde ve 185 gram ağırlığında.