Mesajlaşma uygulaması denince akla gelen ilk uygulama tabii ki WhatsApp. 900 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp, bu alanda dünya lideri. Oldukça sade ve basit çözümler sunan WhatsApp’ın en dikkat çeken özelliği WhatsApp Web özelliği. Bu özellik sayesinde bilgisayar başında otururken, tarayıcı üzerinden WhatsApp görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Sesli arama özelliği de dikkat çeken detaylardan.

Facebook Messenger uygulaması ikinci sırada yer alıyor. İlk etapta Facebook ile birlikte çalışan uygulama, son dönemlerde bağımsız da çalışabiliyor. Uygulama, mobil ve masaüstü platformlarda kullanılabiliyor. İlginçtir ancak GIF dosya türünü destekleyen nadir mesajlaşma uygulamalarından biri. Sesli ve görüntü arama yapmak da mümkün. Facebook Messenger özellikle Android ile uyumuyla dikkat çekiyor.

Viber listemizin üçüncü sırasında. Başarılı uygulama ilk etapta görüntülü ve sesli görüşmeler ile dikkat çekiyordu. Viber’ın en önemli özelliği ise masaüstü platformları da kendi programı aracılığı ile desteklemesi. İnternet üzerinden ücretsiz görüşme konusunda öncü firmalardan bir tanesi.

Telegram ülkemizde pek yaygın bir uygulama değil. Uygulamayı popüler yapan nokta güvenlik özelliği. Yapımcının iddiasına göre Telegram üzerinden yaptığınız konuşmalar izlenemiyor ve takip edilemiyor. Geçtiğimiz dönemlerde ABD’de kullanıcıların ilgisini bu şekilde çekmeyi başaran uygulama aylık 70 milyona yakın kullanıcısıyla dikkat çekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.