Mobil

En uzun süreli batarya gücüne sahip 10 telefon! İşte kullanım süreleri

Batarya gücü uzun süre dayanan en iyi telefon modellerini sizler için bir araya getirdik!

En uzun süreli batarya gücüne sahip 10 telefon! İşte kullanım süreleri - Page 1

Yeni bir akıllı telefon satın alırken birçok kriteri dikkate alıyoruz. Bu kriterler arasında telefonun kamera performansı, hızı ve batarya kapasiteleri ön planda geliyor.

Elbette bir akıllı telefonun ne kadar uzun bir pil ömrü sunduğunu belirleyen en önemli faktör batarya kapasitesi. Ancak benzer batarya kapasitesine sahip iki telefonun pil performansı, ekran ve işlemci gibi batarya tüketimini etkileyen faktörler sebebiyle birbirlerinden oldukça farklı olabiliyor. O nedenle batarya kapasitelerinin yanı sıra kullanım sürelerinin ne kadar olduğu daha önemli.

Zira popüler uygulamaları sık sık kullandığımızı, hatta telefonlarımızı günlük kullanımda neredeyse elimizden düşürmediğimizi düşünürsek, batarya performansının ne kadar önemli bir unsur olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Bunun bilincinde olan telefon üreticileri, özellikle de son zamanlarda cihaz performansının yanı sıra batarya ömrü, hızlı şarj ve pil kullanım süresi alanında da çalışmalarını ilerleterek, ciddi rekabete girmiş durumda. Özellikle de 2020 çıkış yılına sahip akıllı telefon modelleri bu anlamda oldukça iyiler.

Peki şu an piyasaya bulunan, tek şarjla en uzun kullanım süresi sunan telefon modelleri hangileri?

İşte en iyi pil ömrüne sahip o telefonlar;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.