Mobil

En yüksek çözünürlüğe sahip telefonlar! - Teleskop mu kamera mı?

Tüm zamanların en yüksek çözünürlüğe sahip kameralı telefonlarını sizler için bir araya getirdik.

En yüksek çözünürlüğe sahip telefonlar! - Teleskop mu kamera mı? - Page 1

Profesyonel kameraya sahip bir akıllı telefon mu almak istiyorsunuz? ''En iyi kameralı telefonlar hangileri?'' sorusunu soruyor ve kamera konusunda iddialı modeller arıyorsanız doğru yerdesiniz...

Teknoloji ilerledikçe özellikle de elektronik ürünler gelişmeye ve yenilenmeye devam ediyor. Akıllı telefonlar ise bunun en gözle görülür örnekleri arasında geliyor. Teknolojinin hızlı gelişmeye devam etmesi sayesinde birbirinden harika özellikler ve donanımlara sahip olan telefon modellerinin küçülerek ceplerimize ve çantalarımıza girmesi ile kullanımı daha da kolaylaştı.

Ancak biz,  bu içeriğimizde yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimi yapabilen akıllı telefon modellerini inceleyeceğiz.

Akıllı telefon üreten şirketler, rekabeti artırmak amacı ile mümkün olan en iyi akıllı telefonu yapmak için çoklu kamera kurulumu da dâhil olmak üzere her yolu deniyor. Bu anlamda akıllı telefonlarda kullanılan üçlü veya dörtlü arka kameralara artık alıştığımız ise âşikâr. Eğer sizler de akıllı telefon alırken ilk olarak “kamera kalitesi” ve kamera çözünürlüğü gibi özelliklerin iyi olmasını göz önünde bulunduranlardansanız, bu içeriğimiz telefon seçimleriniz için size mutlaka fayda sağlayacaktır.

50 MP çözünürlüğündeki ana kamerası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Huawei Mate 40 Pro'yu tahtından eden Huawei Mate 40 Pro+, bu ay listemizin ilk sırasında. Huawei Mate 40 Pro+'nın DxOMark değerlendirmesi 139 puan olarak karşımıza çıkıyor.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan listemizde yer alan, en yüksek çözünürlüklü kameraya sahip telefon modellerine gelin birlikte göz atalım.

İşte 2021 Mart ayının en yüksek çözünürlüğe sahip telefon modelleri;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.