Mobil

En yüksek SAR değerine sahip Xiaomi modelleri

En yüksek SAR değerine sahip Xiaomi modellerini sizler için bir araya derledik!

En yüksek SAR değerine sahip Xiaomi modelleri - Page 1

Günlük hayattan deyim yerindeyse elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarımız, günümüzde bize yarar sağladığı kadar zararda getirebildiklerini biliyor muydunuz? Muhtemelen biliyorsunuzdur. Zira son dönemde bu konu hakkında insanlar daha da bilinçlendi. Dolayısı ile bunun farkında olan kişiler radyasyon yayan cihazlara konusunda oldukça hassas davranmaya başladılar. 

Akıllı telefonlarımız, aldıkları sinyalleri üretim şekillerine göre vücuda az yada çok şekilde zarar verecek türde sinyaller yaymaktadır. Yayılan bu sinyaller 'SAR' olarak nitelendirilirken, sar değerleri farklı sistemler ile ölçülerek telefonların prospektüflerinde detayları verilmesi zorun bir uygulamadır.

SAR değeri tam olarak ne ifade ediyor?

Akıllı telefonların SAR değerleri, SAR (Specific Absoration Rate) yani “Özgül soğurma değeri” anlamına gelmektedir. Bu değer büyüdükçe telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarı artmakta ve sağlık açısından büyük sorunlar oluşturmaktadır. 

Yüksek SAR değerinin yan etkileri;
Baş ağrısı,
Stres ve yorgunluk,
Konsantrasyon eksikliği ve dikkat dağılması, 
Geçici işitme bozukluğu,
Vücutta ısı değişimi,
Sersemleme,
Kalp pili kullanan kişilerin kalp pilinde bozulma riski,
Hafıza zayıflığı.

Avrupa ülkelerinde 2.0, Amerika’da  ise 1.6 üst değerlerinin altında kalan cihazların sağlık için uygun olduğu kabul ediliyor. Biz de bu anlamda elde edilen verilere göre en yüksek radyasyon yayan cep telefonlarını sizler için derledik.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan en yüksek SAR değerine sahip Xiaomi akıllı telefon modellerininin hangileri olduklarına hep birlikte göz atalım.

İşte en yüksek SAR değerine sahip Xiaomi modelleri;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.