Mobil

Eski Android telefonların fişi çekiliyor!

Google, 2019'da eski Android telefonların fişini çekecek yeni kararını açıkladı.

Eski Android telefonların fişi çekiliyor!

Google, uzun zamandır artık eski diyebileceğimiz Android sürümlerine olan desteğini başarılı bir şekilde sağlıyordu. Ancak geleceğe yönelik hamleler yapma kararı alan Google, artık 32 Bit uygulamalara destek vermeyecek.

iOS 11 ile gelen 32 Bit uygulamalara olan desteğin kesilmesi gibi 2019 yılında Android'de 32 Bit uygulamalara olan destek sonlandırılacak ve geliştiricilere uygulamalarını 64 Bit'e güncellemeleri istenecek.

2019'a kadar Android Oreo sürümü ile tam uyumlu olacak olan Android uygulamaları, artık 32 Bit destekli telefonalrda çalışmayacak. Ancak cihazınız Android Lollipop sürümüne ve işlemciniz de 64 Bit desteğine sahip ise uygulamaları kullanabileceksiniz.

Aksi durumda yeni uygulamalar artık eski Android cihazlarında çalışmayacak. Tahminlerimze göre, 2020 yılı itibari ile 32 Bit destekli eski uygulamalar Play Store'dan kaldırılacak ve eski Android telefonlarına resmi olarak indirilemeyecek.

Yorumlar
İsmail Yılmaz(youtuber)
İnternetten indiririz resmi olarak dediğine göre korsan yükleyerek bu durumu çözmek mümkün
Cevapla
:)
2020 ye kadar devam. GM Discovery ile idare etmeye devam.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.