Mobil

Eski NSA çalışanından Android için güvenlik uygulaması!

Eski NSA çalışanı Edward Snowden, Android için güvenlik uygulaması geliştiriyor.


NSA'in dünyayı nasıl izlediğini basına taşıyan ve eski NSA çalışanı olan Edward Snowden, izlenme konusunda oldukça hassas davranıyor.

2016 yılında Basın Özgürlüğü Vakfı’nın direktörlüğü görevini üstlenen Snowden, cep telefonlarının uçak modunda olsa bile bir şekilde takip edildiğini dile getirmiş ve bunu önlemek için bir iPhone kılıfı üreteceğini açıklamıştı.

Edward Snowden bu süreçte karşımıza Android uygulaması ile çıktı. Haven: Keep Watch isimli uygulama, Android kullanıcılarının güvenliğini sağlıyor. 

Haven: Keep Watch sayesinde, kötü niyetli kişilerin telefonunuzu ele geçirmesini engelleyebiliyorsunuz. Uygulama aktif edildiğinde ortam dinlemesi yapıyor ve kamera yardımı ile telefonunuza kimlerin baktığını ve telefonun yakınında neler konuşulduğunu kaydediyor.

Hareket, ses, titreşim ve ışık detektörü ile çalışan uygulama Basın Özgürlüğü Vakfı ve Guardian Projesi tarafından geliştiriliyor ve halka açık olarak sunuluyor. Beta aşamasındaki uygulamayı aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Haven: Keep Watch indir

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.