Mobil

Esnek ekranlı Galaxy S5 gelecek mi?

Samsung, kavisli ekrana sahip Galaxy S5 üzerinde çalışıyor mu?


Samsung, son amiral gemisi Galaxy S4 ile istediği başarıyı yakalamayınca Galaxy S5 çalışmalarını hızlandırmıştı. Şimdiye kadar gelen bilgilere göre şirket, Önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi Galaxy S5’i tanıtacak.

Bu cihaz hakkında şimdiye kadar birçok söylenti oldu ve özelliklerine dair bilgiler geldi. Galax S5’te olacağı söylenen en ilginç özellikler ise göz tarama, 64 bit işlemci, metal kasa ve kavisli ekran özelliği olmuştu. Ancak yeni gelen haberlere göre Galaxy S5’in kavisli ekrana sahip olması biraz zor.

1387795046_galaxys5.jpg

Analistlere göre Samsung, Galaxy S5’i esnek ekranla piyasaya sürmeyecek çünkü şirket ayda sadece 500 bin kavisli panel üretebiliyor ve bu rakam bir amiral gemisi üretimi için yeterli değil. Zaten şuan mevcut olan kavisli ekrana sahip Galaxy Round şimdiye kadar 50 bin adet satabildi ve bu rakam kullanıcıların bu tarz ekranlara çok fazla ilgi göstermediğini kanıtlıyor.

Ayrıca esnek paneller daha pahalı ve akıllı telefonların maliyetini yükseltiyor. Analistler Samsung’un düşük özellikli akıllı telefonlarında kavisli ekran kullanabileceğini düşünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.