Esneyebilen Huawei Mate X akıllı telefon!

Huawei, yeni esneyebilen bir akıllı telefon modeli ile ilgili ayrıntıları paylaştı. Huawei Mate X, istenildiğinde daha büyük ekranı ile dikkat çekeceğe benziyor.

Esneyebilen Huawei Mate X akıllı telefon!

Huawei Teknoloji yeni bir Mate X serisi akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Yeni bir patent, esneyebilen ve uzatılabilen yuvarlanabilir bir ekrana sahip olası bir Mate X Rollable akıllı telefona işaret ediyor.

Çinli teknoloji devi bu yılın başlarında WIPO'ya (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) bir patent başvurusunda bulundu. Patent, çekildiğinde paneli düzleştirmeye yardımcı olan manyetik bir mekanizmaya sahip yuvarlanan ekranlı bir ahizeyi tasvir ediyor. Başka bir deyişle, bu manyetik sistem genişletilmiş ekranın çerçeveden çıktıktan sonra katlanmasını veya bükülmesini önleyebiliyor. Özellikle, cihazın ekranı da akıllı telefonun etrafını sarıyor.

Huawei Yeni Esnek Akıllı Telefon!

Esneyebilen Huawei Mate X akıllı telefon! - Resim : 1


Resimde ve videoda gösterilen akıllı telefon, Çinli şirketin yakın zamanda yayınlanan patentlerinden birinin şemalarına dayanmaktadır. Cihaz gerektiğinde boyutunu değiştirebiliyor gerilebiliyor ve bir aparat ile bunu yapabiliyor.

Normal durumda, akıllı telefonların çerçeveleri her bir tarafta yer alır. Nadiren iki taraflı çerçevesiz telefonlar da gördüğümüz olmuştur. Fakat bu cihaz neredeyse çerçevesiz bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bir tarafta üç kameranın bulunduğu ekran arkada bükülüyor ve esneyerek uzuyor.

Cihaz bu formda 6.5 inç ekrana sahip olsa da, ön panel 11 inç boyutuna ulaşan çekilmiş formunda yüzde 70 oranında büyüyebiliyor. Kullanıcıların daha büyük bir ekrana ihtiyacı olduğu anda, akıllı telefon 11 inçlik bir tablet boyutuna uzuyor ve ekranın arkada bulunan kısmı sağa doğru ilerliyor.