Mobil

'Eve dönün' SMS'lerini kim attı?

BTK 'eve dönün' SMS'lerinin peşine düştü.

'Eve dönün' SMS'lerini kim attı?

15 Temmuz akşamı Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu andan itibaren halk sokaklara döküldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında halkı sokaklara davet etti. Ayrıca Ak Parti ilçe ve il başkanlıkları gece boyunca vatandaşlara "DEĞERLİ KARDEŞİM, BU AKŞAM VATANIMIZA BAYRAĞIMIZA VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKTIĞIMIZI GÖSTERMEK İÇİN HEP BİRLİKTE TEK YÜREK OLARAK MEYDANLARA ÇIKIYORUZ" mesajları gönderdi.

Toplu SMS'ler ve camilerden yapılan 'sokağa çıkın uyarısı' milyonlarca insanı sokağa döktü. Ancak ilerleyen saatlerde bazı vatandaşların telefonuna "Artık evinize dönebilirsiniz" yazan SMS'lerin atıldığı iddia edildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kısa sürede binlerce insana ulaşan mesajın peşine düştü. Bu yönde SMS'ler atılıp atılmadığı, atıldıysa hangi şirketten atıldığı araştırılıyor. BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Söz konusu şirketlere her türlü cezai işlem yapılacak" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.