Mobil

EvernoteHello iOS’dan sonra artık Android’de

“EvernoteHello” ile Herkesi Hatırlayacaksınız!

EvernoteHello iOS’dan sonra artık Android’de

Dünyada on milyonlarca insanın bilgisayarları, cep telefonları ve tabletleri aracılığıyla her konuda her şeyi hatırlamalarını sağlayan ve Türkiye’de de çok ilgi gören Evernote, altı ay önce yeni uygulaması olan EvernoteHello’yu kullanıcılarına tanıtmıştı. Şimdi ise iOS’dan sonra Android için “EvernoteHello”nun piyasaya çıkışını duyuruyor.EvernoteHello ücretsiz olarak indirilebiliyor: http://evernote.com/intl/tr/download/

Google Play Store - EvernoteHello

1339069791_sss.jpg

EvernoteHello Nedir?

EvernoteHello insan beyninin işleyiş biçimini taklit edecek şekilde tasarlandı. Biriyle karşılaştığımızda, beynimiz bağlantılar kurmaya başlar. İsimler ve yüzler ile zaman, mekân arasında bağlantı kurar. Ne yazık ki, çok uzun bir süre boyunca insanları adres defterlerinden alfabetik olarak hatırlamak zorunda kaldık. İşte EvernoteHello tam da burada devreye giriyor. Biriyle tanıştığınızda, EvernoteHello genel özellikleri almasının yanında, yüz, kronoloji, yer, notlar ve daha fazlasını ekliyor.

Nasıl işliyor?

EvernoteHello;tanıştığınız kişiler, sizin profiliniz ve rastlaştıklarınızın mozaiği olmak üzere üç kısımdan oluşuyor.

Birini EvernoteHello’ya eklemek için; bilgiyi kendiniz girebilirsiniz; bilgileri adres defterinizden çekebilirsiniz; veya telefonunuzu karşınızdaki kişiye uzatıp iletişim bilgilerini girmesini isteyebilirsiniz.

Hangisini seçerseniz seçin, süreç son derece hızlı ilerliyor. Birini adres defterinizden eklerseniz, isim, telefon numarası ve e- mail adımlarını atlayabilirsiniz. Uygulama ile karşılaştığınız bir kişinin fotoğrafını da çekip profiline ekleyebilirsiniz. LinkedIn hesabınızla bağlantıdaysanız, uygulama e-mail adresini bir Linkedln hesabıyla eşleştirmeye ve eksik bilgilileri tamamlamaya da çalışacaktır.Kurulum sürecinde, EvernoteHello ile LinkedIn hesabınız arasında bir bağlantı kurabilirsiniz. Bunu yapmak, uygulamanın karşılaştığınız kişilerin LinkedIn hesaplarına referans vererek hızla zengin profiller oluşturmasına olanak tanıyacak.

1339069825_evernote-hello.jpg

Rastlaşmalar

Birini EvernoteHello’ya ekler eklemez, uygulama anında karşılaşmanın bağlamı olan bir rastlaşma oluşturuyor. Rastlaşmalar mekanın haritası ve cadde görünümünü, aynı zamanlarda karşılaştığınız diğer kişilerin profiline bağlantıları, kişi hakkında notları, ilave resimleri ve Evernote hesabınızdaki tüm ilgili notları içeriyor.

Mozaik

Mozaik, EvernoteHello’nunikonik ana ekranıdır. Karşılaştığınız herkesin kronolojik olarak yerleştirilen yüzlerini içeriyor. Kişinin profilini ve rastlaşmaların tarihçesini görüntülemek için bir yüze dokunmanız yeterli. Mozaik kronolojik olduğu için, aynı kişiyle birden çok kez karşılaşmanız mozaikte birden fazla kez belirecektir.Takvimler, çağrı geçmişi, SMS ve e-mail

EvernoteHello’nun karşılaşmak üzere olduğunuz kişileri tahmin etmek üzere tasarlanmış olan bir dizi akıllı özelliği de var. Bunu takviminizden gelecek etkinliklere ve yakın zamanda kimleri aradığınıza ve kimlere mesaj gönderdiğinize bakarak gerçekleştiriyor. Tüm bunlar EvernoteHello’nun zamandan tasarruf etmesini sağlıyor, çünkü her şeyi manüel olarak yazmayı gerektirmiyor.

Biriyle karşılaştığınızda, EvernoteHello o kişiye iletişim bilgilerinizi ve fotoğrafınızı içeren bir e-mail gönderir. Karşılaşmayı pekiştirmek için biçilmiş kaftan! Bu özelliği dilerseniz profil ayarlarınızda devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Evernote hakkında

Evernote, bellekleri yakalayan, konumlandıran ve belleklerle etkileşim kuran yenilikçi ürünler sunarken, herkesin her şeyi hatırlamasına yardımcı oluyor. Evernote uygulamaları, tüm bilgisayar, web, mobil ve tablet işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Daha fazla bilgi edinmek için, web sitesini ziyaret edin: http://www.evernote.com

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.