Mobil

Evet bu da oldu, iOS 7 mavi ekran hatası verdi!

Gülme komşuna gelir başına!

Evet bu da oldu, iOS 7 mavi ekran hatası verdi!

Apple'ın geçtiğimiz günlerde iPhone 5C ve 5S lansmanlarıyla birlikte tanıttığı yeni nesil işletim sistemi iOS 7, nihayet tüm dünyadaki iPhone, iPad ve diğer Apple ürünlerine geldi. 1 hafta geçmeden çeşitli sorunlar yüzünden ilk yamasını da gönderen Apple, iOS 7'nin sorunlarıyla mücadele etmeye devam ediyor.

İlk defa bu tarz bir sorun yaşan Apple, yeni işletim sisteminden yana oldukça sıkıntı çekiyor. Bir türlü iOS 6 stabilitesine kavuşamayan işletim sistemine dair geçtiğimiz saatlerde gelen ekran görüntüsü internete bomba gibi düştü. Daha önce Microsoft ve onun işletim sistemleriyle mavi ekran hatası yüzünden eleştirilirken, başa gelen olay internette alay konusu oldu.

1380875123_ios7lockscreenhero.jpg

iOS 7 mavi ekran hatası verince olay oldu!

Bir iOS uygulama geliştiricisinin başına gelen mavi ekran hatası, iWork ile çalışan iOS 7.0.2 yüklü iPhone 5S modelinde karşımıza çıkıyor. Bu işlemleri ve devamındaki mavi ekran hatasını video ile çeken geliştirici videoyu, Youtube üzerine atınca gündeme bomba gibi düştü. Dilerseniz sizleri daha fazla meraklandırmadan iPhone 5S'te gözüken mavi ekran hatasına göz gezdirelim, iyi seyirler.

Sizler de kendi telefonunuzun mavi ekran hatası verip vermediğini denemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin;

  • - iPhone 5S'nizde iWork (Pages, Numbers veya Keynote) uygulaması açın.
  • - Uygulama içerisinde yeni bir belge oluşturun.
  • - Oluşturduğunuz belgeyi açtıktan sonra herhangi bir metini kopyala yapıştır yapın ve daha sonra ana ekran tuşuna basın.
  • - Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone anında çöküyor ve karşınıza bir "Mavi Ekran" çıkıyor. Ekranda çıkan mavi ekran 2 3 saniye durduktan sonra, iPhone 5S'nizin reset attığını kendini yeniden başlattığını göreceksiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.