Mobil

FaceApp çılgınlığı yeniden başladı

Uzun bir süredir kullanımda olan yaşlandırma uygulaması FaceApp yeniden popüler oldu.

FaceApp çılgınlığı yeniden başladı

Uygulama üzerinden yaşlandırma, makyaj ve dış görünümü değiştirme uygulaması olan FaceApp yeniden popüler oldu. Aslında uzun bir süredir kullanımda olan uygulama yaptığı reklam atağı ve ünlülerin kullanmaya başlaması ile dünya çapında popüler oldu.

FaceApp çılgınlığı yeniden başladı

Aslında yeni bir uygulama olmayan FaceApp aylardır kullanımda olan ve binlerce kişinin indirip hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen uygulama, belli özellikleri ücretsiz olarak sunuyor. FaceApp'in ağırlıklı olarak yaşlandırma uygulaması olarak bilinmesinin sebebi ise bu özelliğinin ücretsiz sürümde yer alması. Daha fazla ayar ya da seçenek isteniyorsa belli bir ücret ödenmesi gereken uygulamayı birçok kişi ücretsiz bölümleriyle kullanıyor.

Dünyada ve ülkemizde ünlülerin kullanmaya başladığı uygulamada yaşlandırma efektlerinden makyaj efektlerine, kadın ya da erkek gibi gösterme efektlerinden gençleştirmeye ve güldürme ya da kızgın göstermeye kadar birçok seçenek bulunuyor.

Aralarında Cem yılmaz, Şahan Gökbakar ve Can Bonomo gibi ünlülerin bile kullandığı uygulama şu an Türkiye'de de oldukça popüler. Ancak uygulama hakkında kişisel verileri topladığı ve bunları pazarlama faaliyetleri için kullandığına dair iddialar da bulunuyor.

FaceApp nasıl indirilir?

Hem iOS hem Android sürümü olan uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bazı özellikleri kullanmak için ücret ödemek gerekiyor.

Yorumlar
* Ccc [email protected] Ccc *
Rabbimin verdiği ömrü programınan yaslandirmayi hec doğru bulmim
Cevapla
Emre
Program sıkıntılı yeniden dene uyarısı çıkıyor hep dün sadece 3-4 kere kullanabildim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.