Mobil

Facebook, 4 Nisan’da yeni bir ana ekran tanıtabilir

Facebook, Android telefonları hedef alan kapsamlı bir yeniliği 4 Nisan'da karşımıza çıkaracak.

Facebook, 4 Nisan’da yeni bir ana ekran tanıtabilir

Facebook’un HTC ortaklığında bir telefon oluşturduğu uzun süredir gündemi meşgul eden bir gelişme. Sosyal paylaşım sitesinin kısa süre önce yayınladığı bildiride, 4 Nisan’da Android ile ilgili bir yenilik tanıtacağı ifade edilmişti. Söz konusu Android ve kapsamlı bir etkinlik olunca Facebook telefonun tekrar gündeme geldiği görüldü.

Etkinlik tarihi yaklaştıkça karşımıza çıkacak yeniliğin bir telefondan ziyade yeni bir ana ekran olduğu iddia ediliyor. Hatırlanacağı üzere yayınlanan etkinlik bildirisinde şirket “Android üzerindeki yeni eviniz” şeklinde bir slogan yazmayı uygun görmüştü. HTC One’da yer alan BlinkFeed’e benzer bir yapıda olması beklenen Facebook ana ekran, kullanıcının Facebook hesabı ile sürekli etkileşim içerisinde olacak ve gelişmeleri anında söz konusu ekrana yansıtacak.
1364796022_htc-blinkfeed-commercial-youtube.png

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Android’in yükselişini göz ardı etmeyen Facebook, kendi çalışanlarına Android’e daha fazla yönelmeleri noktasında reklam kampanyaları düzenlemişti. Reklam kampanyaları etkili olmuş olacak ki, şirket Android telefonlara özel bir ana ekran geliştirmeyi uygun görmüş. Salsa ve ChaCha telefonlarıyla HTC ile arasında sıkı bir ilişki başlatan Facebook’un söz konusu ana ekranı ilk olarak HTC telefonlara sunacağı iddia ediliyor. 4 Nisan’da gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.