Mobil

Facebook artık iPhone ve iPad'de daha etkili!

Facebook’tan iPhone ve iPad uygulamaları entegrasyonu için önemli yenilikler geldi.


Facebook, yakın zamanda App Center ile yazılım geliştirme dünyası adına önemli bir adım atmıştı. Facebook dün bir duyuru daha yayınladı. Apple düzenlediği WWDC (Worldwide Developer Conference) 2012 organizasyonunda iOS 6′nın Facebook entegrasyonu öne çıkan haberlerden biriydi.

Daha öncede Apple iOS 5 ile Facebook'tan önce Twitter'ı mobil işletim sistemine entegre etmişti. O zamanlar iki şirketin stratejik olarak aralarının bozuk olmasından dolayı birçok kişide Facebook ile iOS entegrasyonu konusunda endişeler olmuştu. Ancak Apple'ın aradan çok geçmeden Facebook ile iOS konusunda iş birliğini duyurması herkesi rahatlatmıştı. Zira Facebook bütün mobil kullanıcılarının olmazsa olmazı.

1342106734_1174-ios-6.jpg

Facebook, iOS 5′teki Twitter gibi iOS 6′nın birçok noktasına entegre oldu. Ayrıca Facebook App Store'da da like butonu ile temsil edilecek. Apple açısından bakıldığı zaman iOS 6′nın Facebook ile daha da çekici olacağı kesin. Facebook ise bir yandan mobil uygulama alışkanlıklarını kırmaya çalışırken bir yandan da iOS 6 ile birlikte ekosisteminde bulunan yazılım geliştiricilere mobil uygulamalarını Facebook ile nasıl özelleştirebileceklerini anlatıyor.

Facebook dün geliştirici blog'undan bir açıklama yaptı ve yalnızca iOS 6 entegrasyona değil, iOS ile ilgili birçok yeniliğe de yer verdiğini söyledi. iPhone ve iPad uygulamalarının daha kolay ve performanslı bir şekilde Facebook API kullanması konusunda önemli iyileştirmeler oldu. Daha başka yenilikler ise iOS Dev Center ve yeni iOS SDK (Software Development Kit / Yazılım Geliştirme Araçları) oldu.

Bu yeni özellikler ve iOS 6 entegrasyonu ile Facebook'un iPhone ve iPad uygulamaları üzerindeki etkisinin artacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.