Mobil

Facebook çalışanlarını iPhone'dan Android'e geçiriyor

Facebook, iPhone kullanan çalışanlarının Android'e geçmesi için bakın ne yaptı.

Facebook çalışanlarını iPhone'dan Android'e geçiriyor

Facebook ofisinin duvarlarına Google'ın mobil işletim sistemi Android posterlerini astı. Facebook'un bunu yapmaktaki amacı ise firma içinde Android'in reklamını yapmak. Şirket kendi çalışanlarını Android kullanmaları için teşvik etmeye çalışıyor. Çünkü şirket çalışanları arasında iPhone ve Android kullanıcılarını dengelemek istiyor.

Facebook uzun zamandır çalışanlarına istedikleri cep telefonunu veriyordu. Çalışanlar arasında iPhone'a yoğun talep olunca Facebook ofislerinde büyük oranda iPhone kullanıcısı oldu. Yaz aylarından beri iki mobil işletim sistemi kullanıcıları arasında denge sağlamaya çalışan sosyal ağ, sonunda çareyi posterler asmakta buldu. Çalışanları Android kullanmaya yönlendirmek için, Facebook ofislerine Android posterleri asıldı.

1353917715_facebook-android-poster.jpg

Facebook'un bu tavrının nedeni ise Android kullanıcılarının sayısının çok hızlı artıyor olması. Dünyada mobil Facebook kullanıcıları arasında Android'in daha çok yaygın olmasına rağmen Facebook çalışanları arasında daha pahalı olan iPhone kullanımı daha çok. Bu nedenle Facebook çalışanlarının çok büyük bir bölümü bu deneyimi gözden kaçırıyor.

Çalışanlarının şu anda ve gelecekte Android kullanıcı sayısının iPhone kullanıcılarına göre çok daha fazla olacağını posterlerle göstermeye çalışan Facebook, çalışanlarının bir anlamda "dünyadan kopmamasını" sağlamaya çalışıyor.

Poster olayı işe yaradı ve bazı çalışanlar iPhone'larını Android cihazlarla değiştirmeye başladı.

Yorumlar
s@mi
ama pahalı.fiyatını hak etmiyor.evet stabilitesi daha iyi.androide göre.ve htc nin sunduğu gorseli sunmaktan çok uzak
Cevapla
Misafir
adamlar ne kullanacagini biliyor stabilitesi yuksek cihazi tercih ediyorlar. oda ios.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.