Mobil

Facebook Home ortaya çıkarken, 4 Nisan’da telefon bekleniyor!

4 Nisan'da düzenlenecek etkinlik öncesi sızıntılar başladı.

Facebook Home ortaya çıkarken, 4 Nisan’da telefon bekleniyor!

Facebook, Android telefonlarda kendi ana ekranını oluşturmak için uzun süredir sürdürdüğü çalışmaları 4 Nisan’da resmiyete kavuşturacak. Etkinliğin merak edilen bir diğer noktası ise Facebook ana ekranın ilk olarak HTC Myst olarak bilinin ilk Facebook telefonda yer bulacağıdır.

Facebook telefonu uzun süredir kamuoyunda dillendirilen bir gelişme. Başta Evleaks olmak üzere birçok kaynaktan sızıntılar oluşurken, etkinlik kapsamında telefonun resmiyet kazanması şu an için ağırlık kazanmış durumda. Telefon için iddia edilen teknik özelliklere göz atacak olursak, 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, 1GB RAM, çift çekirdekli Qualcomm MS8960 işlemci, Android 4.1.2, Sense 4.5 arabirim, 5MP çözünürlüklü kamera, 1.3MP ön kamera, 16GB depolama birimi, Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi / b / g / n.
1364878713_1.jpg1364878720_2.jpg

Son olarak HTC One modelinde Sense 5’i duyuran HTC’nin Facebook telefonda ise arabirim için yeni bir sürüm hazırladığı görülüyor. Facebook ana ekranın ilk olarak HTC Myst adlı telefonda yer alması beklenirken, ilk görüntülerde elde edilmiş durumda. Görüntüleri elde eden AndroidPolice sitesi, uygulamanın nasıl çalıştığına göz atmak istedi ancak ne yazık ki henüz geliştiriciler giriş yapılabilmekte. Facebook hesabı ile senkronize olması beklenen telefonun ana ekran üzerinde tüm gelişmeleri anında aktarması bekleniyor. Bunun dışında Sense 4.5’in Facebook telefona özel olarak nasıl oluşturulduğu ve neler sunduğu merak konusu. 4 Nisan’da gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
1364878958_3.png1364878966_4.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.