Geçtiğimiz yıl duyurulan Facebook Lite uygulaması kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Düşük özelliklere ve düşük internet hızına sahip cihazlar için geliştirilen Facebook Lite büyüme hızı ile dikkat çekiyor.

Facebook Lite duyurulduğu ilk günden itibaren geçen 15 aylık sürede 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Toplam 56 dil destekleyen uygulama, Brezilya, Meksika, Endonezya, Hindistan ve Filipinler gibi ülkelerde rekor sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Dünyada 5G’nin testleri yapılırken hala milyarlarca insan 3G yada 4G bağlantı hızına sahip değil, 2G yada daha düşük internet teknolojileri kullanan kullanıcılar Facebook’u kullanmak adına Facebook’un daha basit versiyonu olan Facebook Lite’ı tercih ediyorlar.

Son derece az veri kullanımı ile dikkat çeken Facebook Lite, tek seferde gezilebilecek Facebook akışını 1 MB’a indirebiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.