Mobil

Facebook Lite tarih oluyor

Düşük güçteki telefonlara yönelik tasarlanan Facebook Lite'in iOS sürümü kullanımdan kalkıyor.


Facebook'un geçtiğimiz yıllarda duyurduğu ve donanım gücü yeterli olmayan telefonlarda da Facebook kullanılmasını sağlayan Facebook Lite sürümü tariha karışıyor. Hem iOS hem Android sürümü bulunan uygulama sayesinde telefonu çok güçlü olmayan kullanıcılar da sosyal medya platformunu kullanabiliyordu. Belli özellikleri kısıtlanan Facebook Lite uygulamasının sonu geliyor gibi görünüyor.

Facebook Lite tarih oluyor

Facebook Lite'ı kullanmak isteyen Brezilya'daki bazı iOS kullanıcılarının uyarı mesajları alması ve uygulamanın açılmaması üzerine yapılan açıklamada Lite sürümün kullanımdan kaldırılacağı bilgisi verildi.

Aslında bu adım gayet mantıklı. Zira akıllı telefon kullanmı artıkça ve teknoloji geliştikçe telefonların gücü ve donanım kapasitesi de artmaya başladı. Bu sayede kullanıcılar Lite sürüm yerine normal sürümü kullanmaya başladı. Bu da Facebook Lite'ın iOS sürümünün kullanımdan kaldırılmasına neden oldu.

Bu durum şimdilik sadece uygulamanın iOS sürümü için geçerli. Android sürümü ise halen kullanımda ve özellikle gelişmekte olan ülkelerde bu sürümün kullanılmaya devam edeceği düşünülüyor.

Yorumlar
Enişte
Kendisi de tarih olur inşallah.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.