Mobil

Facebook Messenger Android uygulaması Materyal Tasarıma bürünüyor

Facebook nihayet Materyal Tasarımı hatırladı. Messenger uygulaması kısa süre içerisinde Materyal Tasarım ile uyumlu hale getirilecek.


Facebook uzun bir süreden sonra nihayet Messenger uygulamasını Materyal Tasarım’la uyumlu hale getiriyor. Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle karşımıza çıkan Materyal Tasarım, başta Google uygulamaları olmak üzere Android ekosisteminde birçok uygulamayı etkisine aldı. Facebook ise Materyal Tasarım noktasında oldukça ağır davrandı.

1453358138_facebook.jpg

Android Police sitesinin ortaya çıkardığı görüntüler Facebook’un Materyal Tasarıma sahip Messener uygulaması üzerinde çalıştığını gösteriyor. Facebook’tan bağımsız olarak ayrı bir platform haline gelen Messenger, Materyal Tasarım sonrası ufak çaplı tasarım değişikliğine uğrayacak.

1453359180_fbmessengerandroid-640x570.jpg

Daha kolay bir kullanım deneyimi sunmaya hazırlanan uygulamada alt bölümdeki mavi şerit yerini daha çok Google’a ait uygulamalardan hatırladığımız dairesel “+” butonuna bırakıyor. Fontun da değiştirileceği uygulama güncelleme sonrası çoklu kullanıcı desteği sunmaya başlayacak.  Üst bölümdeki siyah alan gri ile değiştirilirken, hemen altındaki simgelerin de elden geçtiğini görüyoruz.

Materyal Tasarım’a sahip Messenger uygulamasının kısa süre içerisinde Android platformu için yayınlanması bekleniyor. Yeni görünüm daha sonra ios kullanıcılarının hizmetine sunulacak. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.