Mobil

Facebook Messenger için artık Facebook hesabına gerek kalmadı

Messenger kullanımı için artık telefon numarası, isim ve profil resmi yeterli.

Facebook Messenger için artık Facebook hesabına gerek kalmadı

Dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım sitesi Facebook, Messenger kullanıcıları için önemli bir yenilik duyurdu. Artık Facebook Messenger’ı kullanmak için herhangi bir Facebook hesabı gerekmiyor. Alt bölümdeki görselde de yer aldığı üzere Facebook hesabı olmadan Messenger’ı kullanmak isteyen kullanıcılar “Facebook’ta değilim” kısmını seçiyor.

Facebook Messenger için yeni bir dönem olarak adlandırılan gelişmede kullanıcılar tıpkı WhatsApp’a benzer bir kayıt sürecinden geçiyor. Messenger kaydı için ilk olarak telefon numarasının kaydedilmesi gerekiyor. Ad-soyad bilgisinin ardında profil resminin ayarlanmasıyla Messenger kayıt işlemi tamamlanıyor.

Yeni özellikle birlikte kullanıcılar Facebook ağını kullanmadan Messenger uygulamasından yararlanabilecek. Yenilik şimdilik ABD, Kanada, Peru ve Venezuela'da kullanıma sunuldu. Hizmetin yaz dönemi boyunca dünya geneline yayılması bekleniyor. 

1435224018_messenger-sign-up-android.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.