Facebook Messenger'dan artık video gönderebiliyoruz

Facebook yeni özellikleri ile kullanıcı deneyimini arttırmayı amaçlıyor.

Facebook Messenger'dan artık video gönderebiliyoruz

Facebook son dönemde kendi içinde en çok gelişim gösteren sosyal ağ oldu. Büyük deha Mark Zuckerberg basit bir sosyal ağ sitesini dünyanın en çok para kazanan yerlerinden biri haline getirdi ve yaptığı yeniliklerle kullanıcı sayısını her geçen gün arttırdı. 

Facebook bir yıl içinde çok ilginç satın almalara imza attı ve en son olarak sanal gerçeklik gözlüğü üreten Oculus VR firmasını rekor sayılabilecek bir paraya 423 milyon dolara satın aldı. WhatsApp (19 milyar dolar) ve Instagram (1 milyar dolar) gibi bir paraya bünyesine katan Mark Zuckerberg ve arkadaşları her satın alma sonrası  "bize yeni dünyaların kapısını açacaklar" sözleriyle de beklentileri arttırmaktadırlar. 

Facebook Messenger ise tüm messenger hizmetleri arasında pek tercih edilmeyen bir anlık mesajlaşma hizmeti oldu. Facebook'u gün içinde çok fazla kullansakta konuşmalarımızı ilginç bir şeklide WhatsApp'tan yapmaktayız. Facebook markasının daha önde yer almasını isteyen Zuckerberg ise Messenger'a (şimdilik iOS için) yeni bir özellik kazandırarak 15 saniye uzunluğunda video çekebilmenize olanak sağlamıştır.

 1402660887_facebook-messenger-video-1.jpg

Bu videoyu ister duvarınızda yayınlayabilmekte isterseniz de arkadaş grubunuzdaki birisine gönderebilmektesiniz. Geçtiğimiz günlerde Facebook'un iTunes'a Slingshot adlı bir anlık fotoğraf ve video paylaşma uygulamasını koyması ve ardından hemen bunu çekmesi ile kafaları karışıtıran firmanın asıl bombasının Slingshot olacağı ise son dönemin en çok konuşulan dedikodusu oldu.