Mobil

Facebook mobil kullanıcı sayısında ciddi bir artış var

Toplam üye sayısının 3'te birlik kısmı Facebook'a girişte sadece mobil cihazları kullanıyor.

Facebook mobil kullanıcı sayısında ciddi bir artış var

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook 2014 yılı ikinci çeyrek mali raporunu açıklarken, gelir-kâr miktarının yanında üye sayısıyla ilgili bilgilendirmede de bulundu. Şirket son çeyrekte 2.7 milyar dolar reklam geliri elde etti. Geçtiğimiz yıl aynı çeyrekle karşılaştırıldığında %67’lik bir artış sağlanırken, elde edilen gelirin %62’lik kısmını ise mobilden gelen gelirler oluşturuyor. 

30 Haziran itibariyle siteye Facebook’a 399 milyon kullanıcı sadece mobilden giriş yaparken, sadece mobil kullanıcı sayısı da yine önemli ölçüde artış gösterdi. Facebook’un önümüzdeki çeyrekte de yine mobil ağırlıklı büyümesini sürdürmesi bekleniyor. Elde edilen gelir ve mobil kullanıcı sayısından hareketle Facebook’un gittikçe bir mobil şirket haline dönüştüğünü söyleyebiliriz.

Son olarak 10. yaşını kutlayan Facebook'un günlük aktif 829 milyon, aylık ise aktif 1,32 milyar kullanıcıya sahip olduğu açıklandı. 

1406267312_screen-shot-2014-07-23-at-1.47.39-pm-730x554.png

kaynak: thenextweb

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.