Mobil

Facebook son dakika haberlerin yer alacağı yen bir mobil uygulama geliştiriyor

Facebook kendi uygulamasından bağımsız yeni bir haber uygulaması üzerinde çalışıyor.

Facebook son dakika haberlerin yer alacağı yen bir mobil uygulama geliştiriyor

Geçtiğimiz günlerde ünlüler için canlı video yayını hizmetini devreye sokan Facebook’tan dikkat çeken bir hamle daha geliyor. Business Insider tarafından yayınlanan habere göre Facebook yeni bir haber uygulaması üzerinde çalışıyor. Facebook’un henüz oluşum süresinde olan haber uygulaması mevcut uygulamadan bağımsız olacak ve son dakika haberleri mobi cihazlara iletecek. 

Twitter’ın da geçtiğimiz günlerde benzer bir hamlesinin olduğunu görmüştük. Facebook’a göre daha fazla haber içeriğinin yer aldığı Twitter, kısa süre önce mobil uygulamasında son dakika haberleri test etmeye başladığını duyurmuştu.

Facebook tarafında durum daha farklı, zira yayınlanan habere göre sosyal medya devi yeni bir uygulamayla takipçilerinin karşısına çıkıyor. Kullanıcılar yeni uygulamayı mobil cihazlarına indirdikten sonra birçok medya kuruluşuna ait içeriklerden dilediğini takip etmeye başlayacak. İlgili içeriklerden gelen bildirimler 100 karakterle sınırlı olacak. Haber hakkında kısa bir bilgi ve kullanıcıyı haberin kaynağına ulaştıracak link bildirim içerisinde yer alacak.

Facebook konuya ilişkin açıklama yapmayı reddederken, haber uygulamasına dair önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Business Insider ayrıca bildirim sisteminin neye benzeyeceğini gösteren bir de ekran görüntüsü yayınladı. 1439361601_fbbiz-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.